Blesk pro ženy – Lesní romance

Když máme v pondělí pracovní volno, posunul se Blesk pro ženy výjimečně na úterý 18. listopadu 2008. Další Inga Lindström a Moře lásky, tentokrát Lesní romance, cena 49,- Kč. Německá televizní romance o mladé lékárnici, záchraně rodinné pily a lásce, která musela překonat mnoho překážek.

Anna Blomquistová žije uprostřed krásné přírody v malém idylickém městečku Millesvik, kde její rodina už po celé generace vlastní a provozuje pilu. Ona sama pracuje v místní lékárně se svým přítelem Bertilem, se kterým sdílí nejen příjemnou práci, ale také útulný byt. Zdálo by se, že by mohla být se svým životem spokojená, jenže kupodivu není. Kdesi uvnitř naopak narůstá nespokojenost. Najednou má pocit, že jí rodina až příliš mluví do života, že v té jejich idylické obci všichni sledují každý její krok a všichni čekají, kdy už konečně přijme Bertilovu nabídku a bude svatba.

A přitom její vášní je vodáctví, jejím snem je pracovat s dětmi a tím, že Bertila opravdu miluje si vůbec není jistá. A tak se jednoho dne rozhodne něco se svou nespokojeností udělat a tajně se uchází o atraktivní místo ve Stockholmu. Když dostane pozvání, vydá se na pohovor, ale cestou málem havaruje vinou nedisciplinovaného šoféra, takže důležitou schůzku málem zmešká.

A to ještě v tu chvíli netuší, že onen šofér je Robert Dahlstrom, který přijel do Millesviku, aby pomohl její matce Silvii a jejímu synovi, mladšímu bratrovi Anny, s vedením rodinné pily, která se dostala finančních potíží a ocitla se před hrozbou krachu. Robert je krásnou lékárnicí okouzlen a také Anna se brzy do Roberta zamiluje. Navíc získá vytoužené místo a zdá se, že do jejího života se opět začíná vracet radost. Annino odhodlání žít svůj život i její láska s Robertem však musí projít ještě nejednou obtížnou zkouškou.

lesni_romance_blesk_dvd

lesni_romance_blesk_back

Žánr: Romantický / Drama

Země původu: Německo

Rok vzniku: 2005

Délka: 88 minut

Původní název: Inga Lindström – Mittsommerliebe

Světová premiéra: 3. dubna 2005 (epizoda 4 sezony 2 TV série)

Režie: Oliver Dommenget

Scénář: Christiane Sadlo

Produkce: Claus Beling, Herbert Häußler, Ronald Mühlfellner

Hudba: Richard Blackford

Kamera: Meinolf Schmitz

Společnost: Bavaria Film / Zweites Deutsches Fernsehen / Österreichischer Rundfunk

Hrají: Christina Beyerhaus (Anna Blomquistová), Florian Fitz (Robert Dahlström), Eleonore Weisgerber (Silvia Blomquistová), Marek Erhardt (Bertil Svensson), Steffen Groth (Harald Blomquist), Kerstin C. Heiles (Silke Svenssonová), Pius Schmitt, Albrecht Ganskopf, Kerstin Gandler, Julian Sengelmann, Else-Marie Sundin

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 německy, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný