Sport – Kobra 11 – 11. série (9. a 10. díl)

Startují na plný plyn a hájí zákon na dálnicích. Poslední dva díly 11. řady cyklu o dálniční policii v deníku Sport v pravidelném středečním termínu. Kobra 11 dne 19. listopadu 2008 – Hodina pravdy a Rodinná záležitost. Cena 49,- Kč.

9. v 11. sezoně / Hodina pravdy (Stunde der Wahrheit) 25. října 2007 – Chris a Semir provádějí všeobecnou dopravní kontrolu na dálnici. Tam narazí Semir náhodou na svého starého spolužáka Richard Schuhmanna, makléře s nemovitostmi. Mezitím co oba vzpomínají na staré časy, prolamuje náhle džíp s dvěma muži dálniční uzávěru a přitom střílí na všechny strany. Policisté zahájí pronásledování , ale jsou neúspěšní, džíp jim uniká. Semirovi se přitom podaří rozbít už šesté auto za měsíc. Jak sekretářka Zuzana vyšetří, patří džíp k vozovému parku velké společnosti H12, přímo majiteli nočního podniku Breugelovi, který nevěrohodně tvrdí, že mu byl ukraden. Hartmut mezitím určí, že zbraň, ze které muži z džípu stříleli, zabila před dvěma týdny dívku thajského původu, nalezenou v Rýně. Richard pozve Semira a Chrise na večeři. Po cestě, kdy jedou za ním, jeho vůz bourá a exploduje, Richard Schuhmann ve svém vozu uhoří. Když jdou Richardovu smrt oznámit jeho přítelkyni Stefanii Krausové, najdou byt vzhůru nohama. Mankewitz, muž z džípu, kterého se mezitím podařilo zadržet, vypoví, že Richard pral peníze z Breugelova obchodu s drogami přes svou firmu. Před dvěma dny zmizel kokain za dva miliony euro. Cestou do vězení je ale Mankewitz zastřelen, případ tak přichází o korunního svědka.

 

Hlavní postavy: Erdogan Atalay (Semir Gerkhan), Gedeon Burkhard (Chris Ritter), Charlotte Schwab (Anna Engelhardtová), Carina N. Wiese (Andrea Schäferová), Gottfried Vollmer (Dieter Bonrath), Dietmar Huhn (Horst Herzberger), Niels Kurvin (Hartmut), Nina Bott (Stefanie Kraus), Tom Wlaschiha (Nick Weiss), Markus Eberhard (Kai Schröder)

Režie: Axel Sand

Scénář: Ralf Ruland

Hudba: Kay Skerra

Produkce: Hermann Joha, Stefan Retzbach

 

10. v 11. sezoně / Rodinná záležitost (Familiensache) 1. listopadu 2007 – Po dálnici prchá ve stříbrném pasátu uprchlý vězeň Niels Borchert. Po havárii se pronásledovatelům ztratí v lese. Semir a Chris jdou navštívit jeho ženu Sandru, ta je ubezpečí, že za ní Borchert určitě nepůjde: byl totiž uvězněn za zabití jejich syna Fabiana. Sandra se ale mýlí – v tu chvíli je Borchert už v jejím domě. Vrátil se totiž, aby se očistil a našel skutečného vraha svého syna. Vypraví se za svým advokátem, který ho ubezpečí, že jeho případ bude znovu otevřen – ukázalo se totiž, že jeden důležitý svědek, Büder, lhal. Chris a Semir musejí rychle zrekonstruovat poslední den Fabianova života. Stopy vedou k Borchertovu příteli Maibachovi, majiteli spediční firmy.

 

Hlavní postavy: Erdogan Atalay (Semir Gerkhan), Gedeon Burkhard (Chris Ritter), Charlotte Schwab (Anna Engelhardtová), Carina N. Wiese (Andrea Schäferová), Gottfried Vollmer (Dieter Bonrath), Klaus-Dieter Klebsch (Klaus Maibach), Esther Esche (Claudia Borchert), Dietmar Huhn (Horst Herzberger), Eckhard Preuß (Borchert), Niels Kurvin (Hartmut), Markus Eberhard (Kai Schröder)

Režie: Sebastian Vigg

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: DD 2.0 německy, česky

Titulky: české

Obraz: barevný, DVD5, PAL, 4:3

Bonusy: