Lidové noviny – Vesmír 2 – Šance na přežití

 

Vydejte se na dalekou cestu hlubokým vesmírným prostorem. Dnes ve středu 19. listopadu 2008 vychází jako příloha Lidových novin druhý díl cyklu Vesmír s podtitulem Šance na přežití. Cena 49,- Kč, pro získání DVD za tuto cenu bude považován kupon z tištěného vydání deníku Lidové noviny. 

 

 

Pojďme se projít po Zemi, po nádherné planetě, na níž na každičkém místě nacházíme život v nejúžasnějších podobách. Jak by bylo snadné považovat to za samozřejmost a dopustit se tím osudové chyby. Život na zemi totiž jednoho dne může zmizet, a to navždy. 

 

 

 

 

Náš příběh vypráví o světě, v němž žijí lidé, a o nebezpečích, která na ně číhají jen proto, že obývají svou planetu Zemi. Připomenem si událost, která nás kdysi málem zničila. Proletíme se s kometami a asteroidy, jež ohrožují veškerý život na Zemi. Setkáme se s neviditelnými kosmickými příšerami – černými dírami. A budeme pozorovat katastrofy apkalyptických rozměrů, které mohou znamenat konec nás všech. 

 

 

 

 

 

 

 

Už od dob prvních hvězdářů starověkých civilizací byl člověk vždycky fascinován tím, co existuje mimo planetu Zemi. Podívejte se na oblohu a uvidíte miliony světel – díváte se do oken vesmíru. Ale co je za nimi? Dovolte nám, abychom se stali vašimi průvodci a pomocí nejmodernější grafiky vás vzali na dalekou cestu neznámým vesmírným prostorem. Čeká vás krásný, podivuhodný a často nebezpečný zážitek z první ruky. Dokument představuje úchvatné podoby vesmíru s jeho záhadami i se snaží najít odpověď na ty nejtěžší otázky – Jsme sami? Jak vznikl vesmír? Jak zanikne? 

 

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 2001

Originální název: Space

Produkce seriálu: Richard Burke-Ward

Produkce: Luke Campbell a Jeremy Turner

Vedoucí výroby: Philip Dolling a Emma Swain

Hudba: Ty Unwin

Koprodukce: BBC a TLC 

 

 

 

Údaje o DVD: 

 

 

 

Obraz: barevný, PAL, 4:3

Zvuk: stereo český, stereo anglický

Délka: 50 minut