Lidové noviny – Diktátoři 4 – Pol Pot

V Lidových novinách již skoro měsíc vychází dokumentární série Diktátoři – Příběhy zla a násilí. Čtvrtý díl je věnován Pol Potovi a  vychází v pátek 21. listopadu 2008. DVD jsou v prodeji vždy týden ode dne vydání. Zvýhodněná cena DVD je 49 Kč. Ta platí pouze se slevovým kuponem z Lidových novin. Bez slevového kuponu je možné DVD koupit za 149 Kč v síti servisních center mediální skupiny MAFRA (www.lidovky.cz/sc) a dalších vybraných prodejnách. Cena 49,- Kč.

Jsou to již více než dvě desetiletí, co byl svržen kambodžský despota. Kambodžané ale nezapomínají. Terorem nebylo postiženo jen velmi málo lidí a rodin. V otřesných poměrech pracovních táborů zemřelo vyčerpáním nebo hladem na milion lidí. Další milion byl popraven. Kdo byl ten rudý paranoidní vůdce, který přijal revoluční jméno Pol Pot? Co to bylo za člověka, který se obrátil proti vlastnímu lidu a skrýval pod usměvavou maskou svou osobnost? Během jeho vlády byly zabity více než 2 miliony Kambodžanů. Pol Pot se řadí vedle Adolfa Hitlera a Josefa Stalina k nejkrutějším diktátorům 20. století.

Bilance Pol Potových obětí z let 1975–1979 kolísá mezi 250 000–3 000 000; Kambodža měla celkem 7 000 000 obyvatel. Jen menšina obětí byla popravena, většina zemřela hladem, nemocemi a vyčerpáním. Třetina až polovina veškerého obyvatelstva Kambodže za vlády Rudých Khmerů onemocněla nebo hladověla, případně obojí.
Kdy vychází jednotlivé díly:

1. DVD – 31. října – Adolf Hitler
2. DVD – 07. listopadu – Vladimír Iljič Lenin
3. DVD – 14. listopadu – Mao Ce-tung
4. DVD – 21. listopadu – Pol Pot
5. DVD – 28. listopadu – Fidel Castro
6. DVD – 05. prosince – Josif Vissarionovič Stalin

Údaje o DVD:
Obraz: černobílý, barevný, PAL, 4:3
Zvuk: stereo český
Titulky: —
Délka: 54 minut
Typ disku: DVD 9
Regiony: 2
Bonusy: —