BH Promo/Urania – Stvoření světa

S dalším animovaným filmem který je částečně z francouzské produkce přichází opět BH Promo z katalogu společnosti Urania. Tentokrát je o česko – francouzský celovečerní barevný kreslený film, vytvořený podle slavných seriálů vynikajícího francouzského pokrokového karikaturisty Jeana Effela Stvoření světa. Vyjde ve středu 3. prosince 2008 – cena 49,- Kč.

Jejich podkladem je biblická dějeprava, na kterou Effel nakreslil volnou improvizaci, kterou Bratři v triku s režisérem E. Hofmanem v čele ve filmu oživili.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Protože respektovali moderní vědecké poznatky o hmotě, vznikla svérazně pojaté forma Genese. Jejím „hrdinou“ je dobrácký stařeček Pánbůh, který si náhle stanovil šestidenní plán na vytvoření něčeho z ničeho. A tak spolu s věrnými pomocníky – andělíčky – začal s velkou dávkou božské inspirace a současně i řemeslné zručnosti vytvářet vesmír, nebe, zem, vody, slunce, měsíc, hvězdy, rostliny, zvířata a nakonec člověka – Adama a Evu. Do práce se mu neustále pletl ďábel, který se snažil v nestřežených chvílích pokazit, co se pokazit dalo. Nicméně byl první šestidenní plán splněn a stvoření dokonáno.

Jean Effel – (*12.2.1908 – †11.10.1982) vlastním jménem Francois Lejeune, francouzský kreslíř a karikaturista. Autor kreseb a karikatur pro l’Humanité a jiný tisk, plakátů, ilustrací (La Fontaine) a cyklů kreseb Stvoření světa a Stvoření člověka zfilmovaných v České republice (režie E. Hofman). Byl předsedou Společnosti francouzsko-československého přátelství.

Obrazovka z DVD

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1957

Originální název: Création du monde

Režie:   Eduard Hofman

Scénář:   Eduard Hofman, Jean Effel

Kamera:  Zdena Hajdová

Hudba: Jan Rychlík

Hrají: Komentář mluví Jan Werich / François Périer

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný 4:3

Bonus: žádný