Filmag horor 32 – Sssssss

Filmag v ediční řadě Horor ve středu 10. prosince 2008 proti konkurenci v deníku Sport nabídne Sssssss za obvyklých 45,- Kč.

Student medicíny David je zpočátku štěstím bez sebe, když je přijat jako laboratorní asistent proslulého hadího experta – doktora Stonera. Brzy ale zjišťuje, že za zavřenými dveřmi ordinace se odehrávají prapodivné experimenty, jejichž cílem je přeměnit člověka ve vládce hadů – kobru královskou. A Davidovi rychle dochází, kdo má být další obětí šílené vědcovy mysli.

 

Pod režijní taktovkou velezkušeného režiséra Bernarda L. Kowalského (hlavní tvůrce seriálů MISSION: IMPOSSIBLE, WILD WILD WEST a COLUMBO) a v produkci oscarového Richarda D. Zanucka (ČELISTI, ROZSUDEK, PLANETA OPIC) vznikl strhující sci-fi horor, který patří ke kultovním kouskům daného žánru.

 

A proti vzletným oficiálním formulacím i něco z hlasu lidu:

 

Lidstvo prý vyhyne na nedostatek energetických surovin a šanci přežít mají pouze studenokrevní živočichové, třeba hadi. A na tom je založen výzkum herpetologa, který své asistenty proměňuje v hady. Průměrný film s lehkým mrazením, kdy všichni vědí, co se děje, jen oběť ne.

 

Žánr: Horor / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1973

Délka: 95 minut

Původní název: Sssssss

Světová premiéra: červenec 1973

Režie: Bernard L. Kowalski

Scénář: Hal Dresner, Daniel C. Striepeke

Produkce: David Brown, Robert Butner, Daniel C. Striepeke, Richard D. Zanuck

Hudba: Patrick Williams

Kamera: Gerald Perry Finnerman

Společnost: Zanuck/Brown Productions / Universal Pictures

 

Hrají: Strother Martin (Dr. Carl Stoner), Dirk Benedict (David Blake), Heather Menzies (Kristina Stonerová), Richard B. Shull (Dr. Ken Daniels), Tim O’Connor (Kogen), Jack Ging (šerif Dale Hardison), Kathleen King (Kitty Stewart), Reb Brown (Steve Randall), Ted Grossman (zástupce Morgan Bock), Charles Seel (starý muž), Ray Ballard (turista), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9 (1,85:1)

Bonus: fotogalerie, z naší nabídky

 

E-shop Řitka video s.r.o.