Filmag válka dokument – Pochod k vítězství: Cesta do Tokia 1

Další, navazující dokumentární cyklus pod hlavičkou Filmag, nás od čtvrtka 11. prosince 2008 vezme na opačnou stranu zeměkoule. Tentokrát Pochod k vítězství: Cesta do Tokia, za obvyklých 45,- Kč. Opět první DVD z šestidiskové edice, celkem 13 dílů od Pearl Harboru po Okinawu. Fascinující příběh hrdinství, které zničilo císařskou válečnou mašinérii v Pacifiku.

Žádný hollywoodský film nedokáže ztvárnit pohnutou historii 2. světové války stejně realisticky, jako dokumentární snímky. A rozsáhlá série POCHOD K VÍTĚZSTVÍ, která kombinuje unikátní černobílé a barevné záběry, je toho nejlepším důkazem.

 

Válka v Pacifiku – válka, která vstoupila do historie jako jedna z nejdrsnějších v dějinách lidstva. Postupně zasáhla 3 kontinenty a 2 oceány. Bojovalo se v neprostupných buších, na moři i ve vzduchu. Unikátní dokumentární série mapuje podrobně celý tento ozbrojený konflikt – počínaje Pearl Harborem, přes vítězné tažení Japonců a kruté boje o Filipíny, až po svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Konečné vítězství spojenců bylo vykoupeno životy milionů vojáků i civilistů a dodnes je do dějin zapsáno nesmazatelnou krvavou čárou.

 

DVD obsahuje 3 díly:

 

1. Vycházející slunce

2. Pearl Harbor

3. Temné dny

 

Žánr: Dokumentární

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: celkově 13 epizod (45 minut díl)

Původní název: March to Victory: Road to Tokio

Společnost: Madacy Home Video

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný/černobílý 4:3

Bonus: fotogalerie