Sobotní Sport – Mercury

Příbaly deníku Sport vždy byly z podstatné části věnovány akčnímu žánru a sobota 12. prosince 2008 není vyjímkou. A pokud si řadový spotřebitel přečte informaci o filmu Mercury kde hraje hvězdný Bruce Willis s malým chlapcem obdařeným výjimečnými schopnostmi, u většiny se vybaví asociace s jiným velice úspěšným filmem tohoto herce s podobným námětem. Ano, hádáte správně, mám na mysli Šestý smysl. Film Mercury je ale trochu jiný, ale rozhodně ne tak dobrý a úspěšný. Cena 49,- Kč.

Agent FBI Art Jeffries byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kod Mercury zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nopohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala.

Ne každý den je posvícení, a někdy se zdá, jakoby na jeden vynikající film muselo padnout pět průměrných a podprůměrných. A v žánru akčních thrillerů jakoby to platilo dvojnásob. U tohoto filmu je to trošku škoda, protože rozpočet, námět a herecké obsazení, s jakými byl film natáčen, slibovalo lepší výsledek. Pokud jste fanatiční obdivovatelé Bruce Willise, pak snad máte důvod si film koupit, a pokud konzumujete z tohoto žánru vše, co není úplně podprůměrné, tak nejspíš také. Ale pro ostatní platí: druhý Šestý smysl se bohužel rozhodně nekoná.

Země původu: USA

Rok vzniku: 1998
Originální název: Mercury Rising
Žánr: Akční thriller
Režie: Harold Becker
Hrají: Bruce Willis, Alec Baldwin, Miko Hughes, Chi McBride, Kim Dickens, Peter Stormare, Kevin Conway, John Carroll Lynch, Richard Riehle, Hank Harris, James MacDonald, Camryn Manheim, Jack Conley, Margaret Travolta, Michael Chieffo, Betsy Brantley
Námět: Ryne Douglas Pearson
Scénář: Lawrence Konner
Videoukázka:

{youtube}w6ir_4nPYvU{/youtube}