Filmag zábava – Měsíc 44

Po sci-fi z minulého týdne tu máme další položku žánru. Filmag a jeho edice Zábava nám v pátek 19. prosince 2008 předloží film Měsíc 44 za 45,- Kč. Dodnes asi nejlepší Emmerichův film, na nic si nehraje, má skvělé prostředí, atmosféru a podařené triky.

Poslední evropský film Rolanda Emmericha se stal pro německého tvůrce tou nejlepší vstupenkou do Hollywoodu. Realisticky pojaté sci-fi dává prostor vyniknout démonickému herectví Malcolma McDowella.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

V roce 2038 jsou přírodní zdroje na Zemi vyčerpány a nadnárodní korporace, provádějící těžbu na vzdálených planetách, spolu vedou nevybíravou konkurenční válku. Agent Felix Stone je vedením jedné ze společností vyslán na strategicky důležitý Měsíc 44, aby ve zdejší napjaté atmosféře mezi drsnými piloty z řad vězňů a jejich mladými navigátory vypátral záhadně zmizelé těžební lodi. Napětí houstne a to ještě nikdo netuší, že se k Měsíci blíží plavidlo konkurenční firmy, která jej má v úmyslu zabrat.

Zadní strana

Žánr: Akční / Sci-fi / Thriller

Země původu: Německo

Rok vzniku: 1990

Délka: 95 minut (1:35:28)

Původní název: Moon 44

Světová premiéra: 15. února 1990 – Německo

Režie: Roland Emmerich

Scénář: Dean Heyde, Roland Emmerich, P. J. Mitchell, Oliver Eberle

Produkce: Roland Emmerich, Ute Emmerich, Dean Heyde, Carsten H.W. Lorenz, Michael Scordino

Hudba: Joel Goldsmith

Kamera: Karl Walter Lindenlaub

Společnost: Centropolis Film Productions

Natáčeno: Ennis-Brown House – 2655 Glendower Avenue, Los Feliz, Los Angeles, Kalifornie, USA / Old factory building, Magstadt, Baden-Württemberg, Německo / Old factory building, Renningen, Baden-Württemberg, Německo / Sindelfingen, Baden-Württemberg, Německo

Hrají: Michael Paré (Felix Stone), Lisa Eichhorn (Terry Morganová), Dean Devlin (Tyler), Brian Thompson (Jake O’Neal), Malcolm McDowell (major Lee), Stephen Geoffreys (kuchař), Leon Rippy (vrchní seržant Sykes), Jochen Nickel (Scooter Bailey), Mehmet Yilmaz (Marc), John March (Moose Haggerty), Drew Lucas (Riffle), David Williamson (plukovník Gallagher), Calvin Burke (kapitán Stojanowic), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky napevno s anglickým zvukem

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (podle obalu 1,85:1, na disku 2,35:1 anamorf)

Bonus: z naší nabídky (náhledy obalů)