Amercom – Hercule Poirot DVD 1

Další seriály od Amercomu byly avizovány již od doby vydávání prvních dílů Holmese, ale jejich čas přišel právě nyní. Milovníkům klasických anglických detektivek přinesl dnešek, pátek 19. prosince 2008 první DVD ze série Agatha Christie – Poirot se dvěma díly této televizní série, která nesčetněkrát proběhla i u nás televizí Prima. První disk s případy svérázného belgického detektiva se prodává za zaváděcí cenu 29,- Kč

Samozřejmě lze očekávat, jak už je u Amercomu zvykem, že tato cena platí pouze pro první disk, který má za cíl případné zájemce přesvědčit o rozhodnutí investovat případně do celé série. Od příštího čísla čekejme cenu vyšší. Přesný údaj sice na obalu nikde uveden není, ale s největší pravděpobností bude kopírovat cenovou politiku Holmse a Columba, tedy 69,- Kč za disk.Vzhledem k tomu, že tento seriál má vcelku přibližně  stejně dlouhé díly (vždy okolo 50 minut), doufejme, že za tuto cenu budou na DVD vždy aspoň dva.

Dobrodružství Claphamské kuchařky

Paní Toddová požádá detektiva o vypátrání příčiny zmizení své kuchařky. Poirot neochotně přijímá, neboť tento případ se mu zdá až příliš banální. Když pak detektiv objeví překvapivý obsah kufru zmizelé, musí vynaložit veškerý svůj talent a um, aby celou záhadu objasnil.

Země původu:Velká Británie
Rok vzniku: 1989
Originální název: The Adventure Of The Clapham Cook
Žánr: detektivní, krimi, mysteriózní
Námět: Agatha Christie
Režie: Edward Bennett
Dramatizace: Clive Exton
Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Hugh Fraser (kapitán Hastings), Philip Jackson (šéfinspektor Japp), Pauline Moran (slečna Lemonová), dále hrají: Brigit Forsyth, Dermot Crowley, Freda Dowie, Antony Carrick, Katy Murphy, Daniel Webb, Richard Bebb, Brian Poyser, Frank Vincent, Phillip Manikum, Jona Jones, Nicolas Coppin.
Vraždav v Mews

Inspektor Japp se obrací na detektiva Poirota o pomoc při vyšetřování smrti mladé ženy. Poirot záhy zjistí, že sebevražda je pouze naaranžovaná a stopy naznačují, že jde o vraždu. Stojí snad za touto tragickou událostí vydírání? Detektivové se společnými silami snaží rozluštit záhadu. V hlavní roli v českém znění Jaromír Meduna.

Země původu:Velká Británie
Rok vzniku: 1989
Originální název: Murder in the Mews 
Žánr: detektivní, krimi, mysteriózní
Námět: Agatha Christie
Režie: Edward Bennett
Dramatizace: Clive Exton

Hrají: David Suchet (Hercule Poirot), Hugh Fraser (kapitán Hastings), Philip Jackson (šéfinspektor Japp), Pauline Moran (slečna Lemonová), dále hrají: Juliette Mole, David Yelland, James Faulkner, Gabrielle Blunt, John Cording, Barrie Cookson, Christopher Brown, Bob Bryan, Beccy Wright, Nicholas Delve, Ruskin Moya

V hlavní roli v českém znění: Jaromír Meduna.

Údaje o DVD:

Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: český dabing stereo 2.0, polsky lektor stereo 2.0

Titulky: české, polské
Délka: 102 minut
Typ disku: DVD 5
Regiony: 2, 4
Bonusy: —