Blesk – Zákon ulice

Blesk ve středu 23. července 2008 doplní další bílé místo filmografie jednoho z akčních hrdinů, kterému v poslední době zlé jazyky přezdívají Pan Sádlo. Na pulty přijde Zákon ulice za 49,- Kč v hlavní roli se Stevenem Seagalem, titul určený rovnou pro videotrh.

Mladý poctivý policajt přišel o život během přestřelky a policejní oddělení to označilo jako náhodný násilný čin. Ale to je veliká chyba. Mladík má totiž otce, který náhodou prošel výcvikem u zvláštních sil, zažil si pouliční rvačky, má ocelové nervy a chce jedinou věc: spravedlnost. Kvůli tomu, aby nalezl vraha svého syna, se Simon Ballister stěhuje do té nejhorší části města. Uvítání od členů místního gangu příliš přívětivé není, ale Ballister se nenechá snadno odradit a kvůli dopadení vraha se nezastaví před ničím. Gangsterů je víc, disponují větší palebnou silou, mají policejní ochranu, jsou neohrožení a nebezpečně bezohlední. Nebude to na Ballistera příliš?

Podle komentářů na netu se stále žádný návrat výš než ke kategorii Béčko nekoná: Urážka akčního žánru. Seagal jezdí v nabušeném auťáku, které se po absolvované honičce a přestřelce umí přes noc samo opravit. Seagal nosí jeden kabát, ve kterém chodí, bydlí, spí, pije, střílí a mlátí. Na tomto snímku je vtipný jen obal na dvd, protože to je velmi špatná fotomontáž působící velmi vtipně.

Zadní strana

Žánr: Akční

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 92 minut

Původní název: Urban Justice / Once Upon a Time in the Hood / Renegade Justice

Režie: Don E. FauntLeRoy

Scénář: Gilmar Fortis II, Gil Fuentes

Produkce: Binh Dang, Phillip B. Goldfine, Joe Halpin, Steven Seagal, Tracee Stanley, William B. Steakley

Hudba: Peter Meisner

Kamera: Don E. FauntLeRoy

Společnost: Hood to Hood Productions / Steamroller Productions

Natáčeno: Albuquerque, New Mexico, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Steven Seagal (Simon), Eddie Griffin (Armand Tucker), Carmen Serano (Alice Parková), Cory Hart (Max), Kirk B.R. Woller (Frank Shaw), Liezl Carstens (Linda), Mary Evans (Irene), Al Staggs (kněz), Jade Yorker, Jermaine Washington (Rasheed), Brian Lucero (Benny), Danny Trejo (El Chivo), Diego Joaquin Lopez (Winston), Grady McCarell (Dwight Morris), Brett Brock (sledující seržant), Mike Seal (Jack), tj. Jones (Isaiah), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný