Sport – Král zabijáků

 

Sobotní Sport dne 10. ledna 2009 sáhne opět do škatulky Hongkongských mlátiček. Bude to Král zabijáků za cenu 49,- Kč. Hvězda hongkongských filmů Jet Li v akci – má zneškodnit krále zabijáků, ale problém je v tom, že neumí "čistit". Je v profesi nový, ale učí se rychle! 

 

 

Bývalý voják Fu shání peníze, aby své matce postavil dům. Když zabiják jménem "Anděl smrti" zavraždí mocného obchodníka Tsukamota, podle jeho závěti vypíšou stomilionovou odměnu pro toho, kdo najde a zabije vraha i jeho objednavatele. Fu se s pomocí kriminálníka Loa dostane na setkání zabijáků a chce získat lukrativní zakázku, ale problém je v tom, že neumí zabíjet lidi! Lo jej začne učit umění zabijáka, a začnou spolu pátrat po vrahovi. Musí přitom bojovat s omnoho zkušenějšími konkurenty, a zároveň uniknout policejnímu inpektoru Kwanovi.

Z postřehů diváků:

Dramaturgicky absolutně nezvládnutý počin, v němž se až příliš dlouho kecá o ničem a příliš krátce bojuje pro nic za nic.

Sledovat Jeta Li je vždycky zážitek a i přesto, že snímek neobsahuje zrovna nějaké enormní množství akčních scén.

Jet Li prostě není Jackie Chan.

Žánr: Akční / Komedie

Země původu: Hong Kong

Rok vzniku: 1998

Délka: 95 minut

Původní název: Sat sau ji wong / The Contract Killer

Světová premiéra: 17. února 1999

Režie: Wei Tung

Scénář: Hing-Ka Chan, Kam Fu Cheng, Vincent Kok

Produkce: Tiffany Chen, Charles Heung, Gordon Chan, Tiffany Chen, Gin Lau, Stanley Wu

Hudba: Jussi Tegelman

Kamera: Arthur Wong

Společnost: China Star Entertainment / Win’s Entertainment Ltd. / Flea Market

Hrají: Jet Li (Fu), Eric Tsang (Ngok Lo), Simon Yam (důstojník Chan Kwan), Gigi Leung (Kiki), Keiji Sato (Eiji Tsukamoto), Paul Rapovski (Tall Guy – Eijin bodyguard), Kwong Kim Yip, Hideri Meiken, Timmy Ho, Chi Hung Ng (otec v parku), John Ching (Kau), Kenji Sahara, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, maďarsky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: trailery (Contract Killer, Travelling Birds, Resident Evil, K-Pax, všechny trailery v původním znění), fotogalerie