Mido 2006/03 – Kouzlo lásky, Trávníkář

Edice MIDO je známá vydáváním levných DVD titulů nejrůznějších žánrů. Nejnověji v ní vychází dva tituly, a to drama „Kouzlo lásky: Příběh z Kámasútry“ (Perfumed Garden: Tales of the Kama Sutra) a akční sci-fi thriller „Trávníkář“ (The Lawnmower Man).

Kouzlo lásky: Příběh z Kamasutry

Půvabná indická průvodkyně celého příběhu prochází útrapami lásky podobně jako americký restaurátor se svou přítelkyní. On do této exotické země přijíždí, aby pracoval na soše nádherné ženy. Socha však tajemně zmizí a životní příběh mladého páru se přenese o tisíc let zpět do minulosti. Na královském dvoře je půvabná Indka odsouzena k doživotnímu údělu kurtizány, který nemá nic společného s láskou. U amerického páru je naopak nedostatek milostného potěšení překážkou k naplnění jejich vztahu. Jejich osudy se nakrátko prolínají a všichni nakonec naleznou to, po čem touží…

Režie: Jag Mundhra
Hrají: Ivan Baccart, Amy Lindsay, Pravesh Kumar, Gigi St. Blaque, Rajeshwari Sachdev
USA, Indie 2000, 105 min.
Orig. název: Perfumed Garden: Tales of the Kama Sutra
Zvuk: CZE 5.1; dts 5.1, ENG 2.0


Trávníkář + Trávníkář 2

Obyčejný muž se promění v génia. Do života slabomyslného Joba zasáhne Pierce Brosnan jako doktor Angelo, který na tomto retardovaném zahradníkovi provádí své experimenty. Ve své laboratoři se mu snaží zvýšit inteligenci pomocí speciálních počítačových her a drog ovlivňujících mozek. Jenže Angelo dá Jobovi omylem sérum zvyšující agresivitu. Prostoduchý tvor se tak mění v děsivého anděla zkázy a tento výlet do virtuální relaity znenadání nabírá nebezpečný směr…

Režie: Brett Leonard
Hrají: Pierce Brosnan, Jeff Fahey
USA 2003, 94. min
Orig. název: The Lawnmower Man
Zvuk: CZE 5.1; ENG 2.0

Při výrobě filmu Trávníkář 2 bohužel došlo k výrobní závadě a při přehrávání dochází po skončení 1. kapitoly ke skoku do menu „Kapitoly“. Vydavatel zajistil nápravu vylisováním nových DVD bez této závady. Pokud máte vadné DVD, od 20.4.2006 vám vadné DVD vymění. Trávníkář 2 vyšel ZDARMA jako bonus k filmu Trávníkář. Úmyslem vydavatele bylo tímto počinem zákazníky potěšit. Vydavatel se také omlouvá se za způsobené nepříjemnosti.

Myslím, že k podobnému jistě dost nepříjemnému problému při dnešním hektickém chrlení DVD titulů může skutečně dojít, zřejmě je na vině chyba v authoringu a nedostatek času na důkladné otestování před vytvořením masteru pro lisování. Přístup firmy MIDO budiž ukázkou solidního přístupu, a toho, jak se k podobným situacím postavit čelem. Za to si vydavatel zaslouží naši pochvalu.