Blesk – Miluj mě! …prosím

 

Blesk ve středu 28. ledna 2009 nabídne romantický thriller Miluj mě! …prosím za 49,- Kč. Můžete ukrást identitu, polibek i sex, ale ne lásku. Osudové míjení. Láska. Posedlost. Wicker Park je prvním filmem Paula McGuigana (Acid House), který režisér natočil už pro Hollywood. V hlavní roli Matthewa se můžeme těšit na mladého uchvatitele dívčích srdcí a nespoutaného rebela Joshe Harnetta (Pearl Harbor, Černý jestřáb sestřelen). Atraktivní Lisu ztvárnila Diane Krugerová (krásná Helena z megafilmu Trója). 

 

Jeden oficiální text:

Mladý a nadějný bankéř je posedlý představou, že krásná dívka, kterou pravidelně potkává v kavárně, je jeho bývalou životní láskou. Zahoří touhou získat ji zpět. Začne ji sledovat na cestách domů, postupně se stále více a více přibližuje. Jednoho dne získá potřebnou odvahu a vkrade se až do jejího apartmánu. Touha jej však přivede až k nebezpečnému odhalení, které může změnit celý jeho život… A nejen jeho.

A druhý oficiální text:

Matthew má před sebou vcelku jasnou budoucnost. Má dobré místo, pěknou snoubenku a právě vyráží na služební cestu do Číny. Přihodí se však okolnosti, které mu připomenou jeho dřívější lásku, křehkou tanečnici Lisu. Matthew ji kdysi zahlédl na videozáznamu a nakonec z toho byla láska jako trám. Těsně před tím, než spolu měli začít bydlet, však Lisa náhle zmizela a Matthew ji dva roky neviděl.

Miluj mě! ...prosím

Až jednou… Matthew mění své plány a místo odletu do Číny se pustí do pátrání, aby svou doslova ztracenou lásku našel. Ačkoli nachází Lisinu pudřenku, boty a cítí její parfém, na konci této cesty nenachází Lisu, ale úplně jinou dívku. Podivná záhada je na světě. V pátrání Matthewa podporuje jeho dávný kamarád Luke, který se tou dobou čerstvě seznámil se zajímavou, ale poněkud tajemnou dívkou Alex.

Rozuzlení příběhu rozhodně nepřichází náhle. Film postupně odkrývá souvislosti a dokončuje příběhy, které byly dříve započaty nebo tvořily jen jakousi kulisu jiných situací. Postupně se tedy dozvíte, co se před dvěma lety stalo a je jen otázkou, jak celá patálie dopadne.

A stejně rozporuplně jako dva odlišné náhledy do děje působí i názory diváků:

Nádherná kamera, brilantně vykreslená atmosféra zimního Chicaga a vyjmečně originální scénář. Toť tři největší klady tohoto povedeného romantického snímku, který působí bohužel v první polovině neuvěřitelně zmateně.

Miluj mě! ...prosím

Tenhle film jako thriller? Kdepak, žádný thriller, jedná se o běžný romantický film, příliš se nelišící od zápletek filmů Rosamundy Pilcherové… Zkrátka jestli čekáte nadprůměrný filmový zážitek, napínavý děj, nečekaná rozuzlení nebo hlubší myšlenky, tohle není film pro vás.

Romantika vyprávěná tak trochu na přeskáčku jako Pulp Fiction. Velice zajímavý prvek je občasné dělení obrazovky na více částí, ve kterých sledujeme jednu situaci z pohledu různých kamer.

Jelikož se jedná o remake evropského filmu z devadesátých let, kde téma náhlého zmizení přítelkyně bez možnosti kontaktu je ještě uvěřitelné, zde jsem už této základní kůstce příběhu nevěřil. K tomu se později nabaluje tolik směšných náhod a zvratů, že jsem se jen trpce usmíval, co všechno si v současném přetechnizovaném Chicagu lze prožít. Co na plat, že formální stránka nemá výraznější chybu, režisér umí vytvořit atmosféru a hudební doprovod je lahůdka…

Miluj mě! ...prosím

Žánr: Thriller / Drama / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2004

Délka: 114 minut

Původní název: Wicker Park

Světová premiéra: 4. července 2004 – Belgie (Wilkinson American Movie Day)

Premiéra v kinech ČR: 11. listopadu 2004

Režie: Paul McGuigan

Scénář: Gilles Mimouni (původní film L’Appartement), Brandon Boyce

Produkce: Andre Lamal, Gary Lucchesi, Tom Rosenberg, Marcus Viscidi, Henry Winterstern

Hudba: Michael A. Levine, Cliff Martinez

Kamera: Peter Sova

Společnost: Metro-Goldwyn-Mayer / Lakeshore Entertainment

Natáčeno: Chicago, Illinois, USA / Downtown, Chicago, Illinois, USA / Montréal, Québec, Kanada / Near North Side, Chicago, Illinois, USA / New York City, New York, USA / O’Hare International Airport, Chicago, Illinois, USA / Wicker Park, West Town, Chicago, Illinois, USA

Hrají: Josh Hartnett (Matthew), Rose Byrne (Alex), Matthew Lillard (Luke), Diane Kruger (Lisa), Christopher Cousins (Daniel), Jessica Paré (Rebecca), Vlasta Vrana (klenotník), Amy Sobol (Ellie), Ted Whittall (Walter), Isabel Dos Santos (služebná), Joanna Noyes (Mary), Kerrilyn Keith (zákaznice), Mark Camacho (barman), Marcel Jeannin (ředitel divadla), Stéfanie Buxton (prodavačka lístků), Stanley Hilaire (manažer), Zhenhu Han (pan Hong), Lu Ye (slečna Hsia), Christian Paul (Orsino), Gillian Ferrabee (Robin), Frank Fontaine (kněz), a další

Miluj mě! ...prosím

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: upoutávka, fotogalerie, z naší nabídky

Videoukázka:

{youtube}UONKjg0Q-ho{/youtube}