DVD edice magazín 2007/01 – Historie fotbalu 1

Vydavatelství DVD edice je známé svým elektronickým obchodem na Internetu, kde za rozumné ceny nabízí nejen DVD, ale třeba i VHS, CD, PC hry a další komodity. Nyní rozšiřuje své aktivity a přichází z novým vydavatelským počinem, kdy každý měsíc vrhne do trafik ne jeden, ale hned šest(!) titulů ze své nabídky z cenové kategorie 99,– Kč pod názvem DVD edice Magazín. Prvním v pořadí je titul Historie fotbalu 1

Každé číslo DVD edice Magazín sestává z DVD disku v pošetce z tvrdého papíru formátu CD (12×12 cm).
Dále je součástí přebalu originální obal, který si po vystřižení můžete vložit do klasické plastové krabičky na DVD (na slim!). Jako bonus je přiložen barevný poster A3 tématicky zaměřený k aktuálnímu filmu. Na druhé straně plakátu najdete kromě tiráže upoutávku na další připravovaný film z produkce Intersonicu.

FOTBAL – nejsledovanější a nejoblíbenější hra na světě, nejlepší sport na Zemi..
Nechte se vtáhnout do zákulisí nejsledovanějšího sportu na světě. Dostanete se do prostředí nejhezčích gólů v historii, nejkrásnějších zápasů. Poznáte jednotlivé stupně síly v této hře od jejich dávných počátků až po současnost. Exkluzivní rozhovory nafilmované v 50-ti zemích světa, edice, které představují zákulisí, dobré i špatné stránky hráčů i fotbalu samotného. Každý aspekt této série je zastřešen jednotlivými pasážemi, rozhovory s idoly fotbalu – minulými i současnými. Dozvíte se, kde je kouzlo tohoto sportu, které ho vyneslo na první místo v oblibě.


DVD 1 – Začátky Fotbalové kultury:

1. Geniové – Ghana
2. Prvopočátky – U.S.A.
3. Reforma – Irán
4. Lidová hra – Španělsko
5. Převrat
6. Politická vyjádření

Zvuk: Dolby Digital 5.1/2.1: anglicky, česky, maďarsky

Od starověkých her a rituálů, jež před tisíci lety předcházely fotbalu, až na hrací pole viktoriánské Anglie, tato část poukazuje na odstranění krvavých a velmi často i smrtelných zvyklostí ze hry, která se stala celosvětovou posedlostí. Přes Mexiko, Čínu, Japosnko, až do starověkého Říma a Anglie se podíváte, jak se vyvíjela pravidla tohoto sportu, a v jaké podobě se přenesla do našeho moderního světa.