Páteční Aha! – Cesta

Aha! nám v pátek 13. března 2009 nabídlo film Cesta za 49,- Kč. Šokující odhalení v tajemných chodbách Afrického Atlasu. Romantická láska Američana k Maročance je oba může stát život.

Americký fotograf Luke přijíždí do Maroka, aby uprostřed exotické krajiny a lidí prazvláštních obyčejů zapomněl na svou lásku, která mu zemřela v náručí. Od počátku vnímá odlišnosti zdejší kultury plné tabu a náboženských předsudků, které jsou pro člověka vychovaného západní civilizací jen těžko pochopitelné. Kouzlo krajiny i svérázné povahy zdejších lidí mu však okamžitě učarují. Zasvěcenou průvodkyní se mu stane krásná marocká dívka Zahrad, se kterou se náhodně seznámí. Ta mu chce ukázat všechny půvaby své země, proto jej vyzve k cestě do pohoří Atlasu, z jehož vrcholků lze údajně pozorovat nejkrásnější východ slunce na světě. Zprvu romantická vyjížďka se však změní v noční můru, když v horských stráních objeví tajemné chodby, v jejichž temných zákoutích se skrývá děsivé tajemství. Luke začíná tušit, že nejkrásnější východ slunce by pro leckoho mohl být také tím posledním.

Žánr: Drama / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2007

Délka: 92 minut

Původní název: The Passage

Režie: Mark Heller

Scénář: Neil Jackson

Produkce: Nissa Ren Cannon, Doug Dey, Lynette Howell, Ronny Merdinger, Jeremy Kipp Walker

Hudba: Tim Williams

Kamera: Jim Denault

Společnost: Silverwood Films

Natáčeno: Maroko

Hrají: Stephen Dorff (Luke), Neil Fluellen (Chris), Sarai Givaty (Zahara), Neil Jackson (Adam), Khalid Benchagra, Abdel Ghani Benizza, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9

Bonus: žádný