Světový film č. 16 – Den nezávislosti

Většina z nás věřila, že jsme ve vesmíru sami. Teď bychom si přáli, aby to byla pravda… Země odpočítává poslední vteřiny a obrovské vesmírné lodi nad největšími městy planety se chystají zaútočit. Kam dosáhne ničivá síla, zbyde jen pár trosek bez života. DEN NEZÁVISLOSTI – Skvělé herecké výkony, brilantní triky a efekty.

Všechna naděje lidstva na záchranu je v rukou geniálního technika, odvážného stíhacího pilota a charismatického presidenta. Když selžou všechny pozemské zbraně, rozpoutá se poslední zoufalá letecká bitva, ve které jde o život všech, kteří dosud přežili.

Ve slavném americkém megahitu ohrožují naši planetu létající talíře mimozemšťanů. Obrovitá plavidla vetřelců se usadí nad největšími světovými metropolemi a zahalí je zlověstnými stíny. Pak začnou pustošit vše, co leží pod nimi, včetně Eiffelovy věže, Bílého domu a mrakodrapů na Manhattanu. Oběti útoku, proti němuž zdánlivě neexistuje žádná obrana, se počítají na statisíce. Jeden z hrstky zachráněných přijde na nápad, jak ničivý systém zlikvidovat. Odveta se uskuteční 4. července… Sestavě hrdinů dominují stavě hrdinů dominují charakteristický prezident (Bill Pullman), odvážný černý pilot (Will Smith) a vynalézavý židovský opravář (Jeff Goldblum).

Žánr: Sci-fi / Fantastický
Délka: 147 minut
Režie: Roland Emmerich
Hrají: Will Smith, Jeff Goldbum, Bill Pullman, Judd Hirsch, Vivica A. Fox, Randy Quaid, Robert Loggia, James Rebhorn, Harvey Fierstein, Mary McDonnell, Adam Baldwin, Brent Spiner, James Duval, Lisa Jakub, Mae Whitman, Harry Connick Jr.
Český dabing