Filmag horor – Prokletí smrti

Ve středu 25. března 2009 v edici Filmag horor za 45,- Kč vyjde italský zástupce gotického představitele žánru Prokletí smrti. Titul již byl k dostání jako příloha časopisu Filmag Extra č. 9. Mladý lékař v boji proti strašlivému prokletí.

Informace viz předchozí text, takže jen pro osvěžení:

Mladý ambiciózní lékař Paul Eswai přijíždí do malé zapadlé vesničky, aby se zde spolu s komisařem Krugerem podílel na objasnění řetězce nešťastných náhod, které vedly k úmrtí několika místních obyvatel. Pragmatický Eswai ze začátku pohrdá pověrčivostí místních starousedlíků a jejich varování před prastarou kletbou, která visí nad vesnicí a jejími obyvateli, vůbec nebere na vědomí. Postupem času se však během vyšetřování setkává se skutečnostmi, které v jeho striktně materiálním pohledu na svět zanechávají hluboké, nezhojitelné trhliny.

Žánr: Horor

Země původu: Itálie

Rok vzniku: 1966

Délka: 80 minut

Původní název: Operazione paura

Světová premiéra: 8. července 1966 – Itálie

Režie: Mario Bava

Scénář: Mario Bava, Romano Mogliorini, Roberto Natale

Produkce: Luciano Catenacci, Nando Pisani

Hudba: Carlo Rustichelli

Kamera: Antonio Rinaldi, Mario Bava

Společnost: FUL Films

Natáčeno: Titanus Appia Studios, Řím, Lazio, Itálie

Hrají: Giacomo Rossi-Stuart (doktor Paul Eswai), Erika Blanc (Monica Schuftanová), Fabienne Dali (Ruth), Piero Lulli (inspektor Kruger), Luciano Catenacci (starosta Karl), Micaela Esdra (Nadienne), Franca Dominici (Martha), Giuseppe Addobbati (hostinský), Mirella Pamphili (Irena Hollanderová), Valeria Valeri (Melissa Grapsová), Giovanna Galletti (baronka Grapsová)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 italsky, česky

Titulky: česky napevno s italským zvukem

Obraz: barevný 16:9

Bonus: z naší nabídky, HDP: Barák