Codi – Stalingrad – Ani krok zpět

Ediční řada Druhá světová válka vydavatelství Codi se utěšeně rozrůstá a ve čtvrtek 2. dubna 2009 ji rozmnoží 14. díl s názvem Stalingrad – ani krok zpět za 49,- Kč.

Stalingrad, Stalinovo město, se stalo pro oba diktátory, Hitlera a Stalina, místem osobního střetu. Pro nacistického vůdce představovala „Perla stepi" jak bylo město nazýváno, kontrolu nad řekou Volha, která byla dopravní tepnou Sovětského svazu a vstupní branou k velkému ropnému a hospodářskému bohatství ruského státu.

Pro Stalina to znamenalo neustoupit ani o krok , protože kdyby jeho vojska byla poražena, vítězství nacistů by bylo nepochybné a znamenalo by následnou pohromu pro Východ i Západ, který vědom si této situace, poskytoval Sovětskému svazu rozsáhlou podporu a dodával mu z Velké Británie a USA výzbroj a finanční prostředky.

Své schopnosti vojenského stratéga, které chtěl Hitler s tak velkým nadšením předvést v sovětském tažení, se roztříštily o Stalingrad, kde se síla vojsk Třetí říše střetla s neústupností, vytrvalostí a inteligencí vojáků a jejich velení, kteří zabrzdili ambice „Führera", a což je ještě důležitější, započali postupný pád jeho režimu.

Žánr: Dokument / Válečný

Země původu: USA

Společnost: Pacific Media

Předpokládané údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: černobílý / barevný 4:3

Bonus: žádný