Filmag zábava – Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona

V pátek 25. července 2008 nabídne Filmag pokračování příběhů světoznámého detektiva s názvem Dobrodružství Sherlocka Holmese a doktora Watsona za 39,- Kč.

Strhující, originální, herecky mistrovsky zvládnuté – to jsou slova, která se vážou k ruskému seriálu o nejslavnějším detektivovi světa Sherlocku Holmesovi a jeho věrném pomocníkovi doktoru Watsonovi. Představitel titulní postavy Vasilij Livanov se touto rolí proslavil natolik, že je v proslulém muzeu na londýnské Baker Street popsán jako nejlepší představitel Sherlocka Holmese všech dob.

Druhá série zahrnuje kompletní tři díly, které vycházejí z knihy A. C. Doylea Král vyděračů. V ní se geniální detektiv Sherlock Holmes se svým nerozlučným přítelem a kolegou doktorem Watsonem vydávají po stopách záhadného zločince, který na místech svých činů nechává jedinou stopu – podpis v podobě písmene „M“. Netrvá dlouho a Sherlock odhalí, že mají tu čest s člověkem, jenž má na svědomí více jak polovinu neobjasněných případů v Londýně. Pomalu se tak přibližuje osudový souboj slavného detektiva s dýmkou a mimořádně bystrým rozumem s nepolapitelným „Napoleonem ve světě zločinu“. A vyhrát může jenom jeden.

Epizody:

1. Král vyděračů

2. Osudový zápas

3. Lov na tygra

Žánr: Krimi

Země původu: Sovětský svaz

Rok vzniku: 1980

Délka: 203 minut

Původní název: Prikliučenja Sherloka Holmsa i doktora Vatsona / Приключения Шерлока Холмса и доктора Ватсона

Režie: Igor Maslennikov

Námět: Arthur Conan Doyle

Scénář: Igor Maslennikov, Jurij Veksler

Hudba: Vladimir Daškevič

Kamera: Dmitrij Dolinin, Vladimir Iljin

Společnost: Gosteleradio, Lenfilm Studio

Hrají: Vasilij Livanov (Sherlock Holmes), Vitalij Solomin (Dr. Watson), Rina Zeljonaja (paní Hudsonová), Valentina Panina, Borislav Brondukov (inspektor Lestrade), Boris Rijžuchin, Viktor Jevgrafov, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 rusky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 4:3 (1,33:1)

Bonus: žádný