Filmexport Home Video – Firepower 2000 – 1. díl: Špičkové technologie na bojišti

 

Filmexport Home Video vytahuje další esa z rukávu. V pátek 3. dubna 2009 se objevilo první ze série 4 DVD Firepower 2000 – Špičkové technologie na bojišti 1. Cena 49,- Kč

 

Pozemní válka ve věku informatiky.

První epizoda mapuje směr vedení pozemní války na konci 20. století s výhledem do toho následujícího při posouzení myslících strojů (tanky, artilerie, helikoptéry atd.), které se budou střetávat s digitálním terénem budoucnosti. Dnešní tanky jako M1A2 Abrams a ruský T-80U jsou rychlejší, pohyblivější, ale obrněny tak, aby vydržely útok protitankových střel, projektilů a pum. Podíváme se na zbraně, obranu a informační systém tohoto moderního bitevního pole, kde budou válčící strany zítřka bojovat s pomocí digitální techniky a budou se utkávat ve smrtících soubojích 21. století.

Program FIREPOWER 2000 sestává ze čtyř epizod a zaměřuje se na vývoj válečné strategie, taktiky a technologie v rozmezí od konce studené války k novému 21. století. Štáb tvůrců procestoval svět, aby nashromáždil ojedinělý filmový materiál. K výrobě programu byla použita nová grafika a animační technika, rozšířený formát umožňuje nahlížení jednotlivých subjektů do hloubky z různých zorných úhlů.

Údaje o DVD:

Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: DD 2.0 česky
Titulky: —
Délka: 52 minut
Typ disku: DVD 5
Regiony: All
Bonusy: