Filmag zábava – Mise spravedlnosti

Filmag nám v páteční ediční řadě Zábava 17. dubna 2009 umožní poznat Davida Carradina v další záporné roli v bojovce s názvem Mise spravedlnosti za obvyklých 45,- Kč. Členové speciálního policejního oddílu se rozhodnou postavit cynickému vládci podsvětí a mistrovské ovládání asijského bojového umění je přitom jejich hlavní zbraní.

 

Americký akční thriller o boji speciální policejní jednotky s podsvětím Los Angeles je další variací na oblíbené téma policejních příběhů, v nichž hlavní a vlastně jedinou roli hrají souboje ve stylu asijských bojových umění. Odehrává se v roce 1990, kdy je město doslova ochromeno vlnou zločinu. Posledním východiskem bezradné policie je zřízení speciální zásahové jednotky, složené z policistů mistrně ovládajících bojová umění. Jejím představitelem a současně šéfem je Sean Thompson, šampion asijských bojových umění. Ten se rozhodne pro riskantní tah a vyšle svou přítelkyni Billie, aby pronikla do gangu, jemuž šéfuje postrach podsvětí, zločinecký mafián Dalton Rhodes, který má na svědomí, mimo jiné, také život Seanova bratra Michaela, který se se zločinci zapletl. Schyluje se k osudovému souboji, plnému msty, nenávisti a především bojových schopností.

 

A opět výpůjčka od znalců:

 

Karate béčko z ranných 90´s, ale tenhle zástupce trochu kulhá. Jako největší slabinu vidím Chada McQeena, nic ve zlém, ale tomuhle poměrně dost malému a počínající bříško nosícímu Italovi toho drsňáka nevěřim. Ještě ke všemu to všechno na úkor Cynthie, která je v podstatě pouze naivní support. Takovej karate Watson. Plusem by mohl být Carradine, jenže nalejme si čistého vína, nějakej fyzickej výkon těžko očekávati a zlý úsměvy a úškleby chrlí ve své standardní kadenci. Naopak každého béčkofila jistě potěší menší role Johna Fujioky (archetypální hodný asijský stařík např. z Amerického ninjy, tentokrát zlý !!) a samozřejmě Professora Tanaky (Subzero z Běžícího muže). Martial law neurazí, ale žádnej zázrak to není.

 

Žánr: Akční

Země původu: USA

Rok vzniku: 1991

Délka: 86 minut

Původní název: Martial Law

Světová premiéra: 16. května 1991 – USA

Režie: Steve E. Cohen

Scénář: Richard Brandes

Produkce: Kurt Anderson, Richard Brandes, Pierre David, Robert W. Mann

Hudba: Elliot Solomon

Kamera: John Huneck

Společnost: Lance Entertainment / Pierre David Entertainment / Westwind Productions Inc.

Natáčeno: Los Angeles, Kalifornie, USA

Hrají: Chad McQueen (Sean Thompson), Cynthia Rothrock (Billie Blakeová), David Carradine (Dalton Rhodes), Andy McCutcheon (Michael Thompson), Philip Tan (Wu Han), Tony Longo (Booker), Vincent Craig Dupree (Faster Brown), Jim Malinda (kapitán Sykes), Rick Walters (plukovník Cramer), Patricia Wilson (Grace), Lars Lundgren (Ruppin), Professor Toru Tanaka (Jimmy Kong), John Fujioka (Chang), Etan Boritzer (majitel obchodu), Marty Dudek (policista), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: žádný