Filmag zábava – Skrytý nepřítel

Filmag v pátek 24. dubna 2009 v ediční řadě Zábava vydává film, který by se neztratil ani v řadě válečné. Boris Karloff v démonické roli německého špióna – prvotřídní ukázka válečného špionážního filmu Skrytý nepřítel za 45,- Kč.

 

Na začátku válečných let vzniklo ve studiích Warner Bros. špičkové špionážní drama, ve kterém exceluje démonický Boris Karloff (Frankenstein, Zjizvená tvář).

 

Píše se rok 1940 a mezi Velkou Británií a Německem probíhají krvavé boje. Hitler se nehodlá smířit s tím, že by si Anglii nepodrobil, a snaží se na Ostrovy proniknout všemi možnými způsoby. Důležitou roli přitom hrají profesionální špióni, kterým v této zóně vévodí jistý Strendler. Nedostižný agent se nechal zaměstnat jako sluha v domě člena britské vlády, aby odtud posílal důležité informace do nacistického Německa. A i když ve vzduchu zuří jedna bitva za druhou, právě uvnitř domu se dějí věci, které mohou zvrátit běh dějin.

 

Žánr: Thriller / Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 1940

Délka: 61 minut

Původní název: British Intelligence

Světová premiéra: 29. ledna 1940 – USA

Režie: Terry O. Morse

Námět: Anthony Paul Kelly (hra "Three Faces East")

Scénář: Lee Katz

Produkce: Bryan Foy, Mark Hellinger, Hal B. Wallis, Jack L. Warner

Hudba: Heinz Roemheld, Bernhard Kaun, Max Steiner

Kamera: Sidney Hickox

Společnost: Warner Bros. Pictures

 

 

Hrají: Boris Karloff (Valdar/Karl Schiller), Margaret Lindsay (Helene Von Lorbeerová, aka Frances Hautryová), Bruce Lester (Frank Bennett), Leonard Mudie (plukovník James Yeats), Holmes Herbert (Arthur Bennett), Austin Fairman (George Bennett), William Bailey (agent British Intelligence), Louise Brien (slečna Risdonová, Bennettova sekretářka), Glen Cavender (poddůstojník Pfalz), David Cavendish (kapitán Lanark), Clarence Derwent (mlékař), Joe De Stefani (německý důstojník), Carlos De Valdez (Von Ritter), Arno Frey (německý důstojník), Frederick Giermann (Otto Kurtz), Lawrence Grant (brigádní generál), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: černobílý PAL 4:3

Bonus: fotogalerie