Amercom – Hercule Poirot DVD 5

Ediční řada vydavatelství Česká Média Amercom Hercule Poirot pokračuje. Páté DVD se objevilo ve středu 22. dubna 2009, přičemž se jedná o reedici – první vydání téhož disku se uskutečnilo již 20. února 2009. Obsahem pátého DVD jsou opět dva díly, a sice:  Křížový král a Sen. Cena 69,- Kč.

01.  Křížový král

Poirot a Hastings se ve filmových ateliérech stávají svědky hádky mezi šéfem studia Henrym Reedburnem a hercem Ralphem Waltonem, který je propuštěn. Ke sporu dochází rovněž mezi panem Reedburnem a slečnou Valerií Saintclairovou. Ještě téhož večera je filmový magnát nalezen mrtev. Vyšetřováním případu pověří Hercula Poirota snoubenec slečny Saintclairové princ Paul, příslušník panovnické rodiny.

Originální název: "Agatha Christie: Poirot" – The King of Clubs

02. Sen

Továrník Benedict Farley se svěří Herculu Poirotovi s neobvyklým snem, který se mu zdá každou noc. V něm se pan Farley pokaždé přesně ve stejnou hodinu zastřelí. Továrník má podezření, že jej někdo zhypnotizoval. Brzy je však skutečně zastřelen a slavný detektiv zjistí, že šlo o rafinovanou vraždu.

Originální název: "Agatha Christie: Poirot" –  The Dream

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1990
Námět: Agatha Christie 
Režie: Renny Rye, Richard Spencea další
Dramatizace: Michael Baker, Clive Exton a další
Hrají: David Suchet, Hugh Fraser, Philip Jackson, Niamh Cusack, David Swift, Jonathan Coy, Jack Klaff, Rosie Timpson, Gawn Grainger, Marc Culwick, Vass Anderson, Avril Elgar, Abigail Cruttenden, Sean Pertwee, Cathy Murphy, Jeffrey Harmer
Údaje o DVD:

Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: český dabing stereo 2.0, polsky lektor stereo 2.0

Titulky: české, polské
Délka: 97 minut

Typ disku: DVD 5
Regiony: 2, 4
Bonusy: —