Filmhouse filmová galerie – Lady Snowblood

 Filmhouse volně naváže v úterý 28. dubna 2009 v řadě Filmová galerie na téma pomsty titulem Lady snowblood v ceně 49,- Kč. Film již byl v nabídce Levných knih v kolekci Samuraj. O rok později vzniklo pokračování Lady Snowblood: Love Song of Vengeance.

Sayo se stala očitým svědkem přepadení a zavraždění svého manžela, venkovského učitele, a synka, sama pak byla útočníky krutě mučena a několikrát znásilněna.

 

 

 

Naplněna nenávistí a touhou po pomstě za své utrpení se vydala na cestu, na jejímž konci měli být všichni její nepřátelé do jednoho mrtví. Naneštěstí pro ni byla již po prvním aktu odplaty umístěna do ženské věznice, a její plány tak naznaly náhlého obratu.

 

 

 

Touha po spravedlivém zadostiučinění byla ale tak neukojitelná, že ve vězení zplodila dceru Yuki, jež se měla stát dalším vykonavatelem její msty. Sama Sayo ale při porodu umírá.

Yuki se narodila do chladné zimní noci a její umírající matka ji pojmenovala Šurajuki (Krvavý sníh). Bylo jí určeno, aby vykonala pomstu na čtveřici zločinců, kteří její matku připravili o čest, manžela a syna.

 

 

 

Výchovu převzala jedna z propuštěných spoluvězeňkyň. Malá Yuki podstupuje tvrdý bojový výcvik a výchovu, jež ji učí, že jediným smyslem jejího života je náležitě krvavě pomstít zkázu své rodiny. Celé mládí neustále cvičila, aby mohla svůj úkol splnit.

 

 

 

Zřekla se všeho ve jménu pomsty, ale přesto její úkol nebude jednoduchý… Po takřka dvaceti letech nelidského drilu se Yuki konečně může vypravit uskutečnit přání, za něž její matka položila život.

 

Důmyslně strukturovaný příběh podle komiksu Kazua Koikeho je spojením postupů experimentální a brakové kinematografie. Snímek se stal hlavním inspiračním zdrojem pro amerického režiséra Quentina Tarantina – stříkající krev, rozčlenění do kapitol, přeházená chronologie… Ba i zpěvačka Meiko Kaji písní "Urami Bushi" uhranula Quentina Tarantina natolik, že se song objevil v "Kill Bill Vol. 1."

 

V roce 2001 natočil Yumiko Shaku ve spolupráci s američany sci-fi remake.

 

Zasvěcený rozbor najdete tady.

 

Žánr: Thriller / Drama / Akční

Země původu: Japonsko

Rok vzniku: 1973

Délka: 97 minut

Původní název: Shurayukihime / Lady Snowblood / 修羅雪姫

Režie: Toshiya Fujita

Námět: manga Kazuo Koike

Scénář: Kazuo Kamimura, Kazuo Koike

Hudba: Masaaki Hirao

Kamera: Masaki Tamura

Společnost: Toho Film (Eiga) Co. Ltd.

Hrají: Meiko Kaji (Yuki Kashimaová/Lady Snowlbood), Toshio Kurosawa (Ryûrei Ashio), Masaaki Daimon (Gô Kashima), Miyoko Akaza (Sayo Kashimaová), Shinichi Uchida (Shirô Kashima), Takeo Chii (Tokuichi Shôkei), Noboru Nakaya (Banzô Takemura), Yoshiko Nakada (Kobue Takemuraová), Akemi Negishi (Tajire no Okikuová), Kaoru Kusuda (Otora Mikazukiová), Sanae Nakahara (Kitahama, Okono), Hosei Komatsu (Genzô Shibayama), Makoto Matsuzaki (Daikashi), Hiroshi Hasegawa (Daihachi Kachime), Takehiko Ono, Hitoshi Takagi (Matsuemon), Mayumi Maemura (mladá Yuki), Kenji Ôkura, Ichiro Kijima, Shoichi Hirose, Kai Ato, Eiji Okada (Gishirô Tsukamoto), Kô Nishimura (kněz Dôkai)

Menu DVD 

Údaje o DVD:

Výběr kapitol 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 japonsky

Titulky: česky, slovensky  

 

Titulky 

 

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: upoutávky