Xmag – High Tech Soul – Stvoření techno světa

Na pultech trafik se opět objevilo jedno z čísel časopisu Xmag. Jako příloha je k tomuto časopisu do obálky vloženo DVD High Tech Soul – Stvoření techno světa. Cena časopisu i s DVD je 99,– Kč.

High Tech Soul je první dokument, který se pouští do odkrývání hlubokých kořenů techna po boku kulturní historie Detroitu, jeho rodiště. Od rasistických nepokojů roku 1967 po undergroundovou párty scénu pozdních osmdesátých let, detroidský ekonomický pokles nezastavil vynález nového druhu hudby, který přinesl mezinárodní pozornost svým producentům a domovskému městu.

DVD obsahuje podrobné rozhovory s mnoha z nejlepších světových exponentů uměleckého stylu, zaměřuje se na tvůrce žánru Juana Atkinse, Derricka Maye a Kevina Saundersona, a dívá se na vztahy a osobní boje stojící za hudbou. Umělci jako Richie Hawtin, Jeff Mills, Carl Craig, Eddie Fowlkes a spousta dalších vysvětlují proč techno, se svými drsnými zvuky a rezonujícími basovými linkami, nemohlo přijít odjinud než z Detroitu. Soundtrack k filmu dodali: Derrick May, Juan Atkins, Kevin Saunderson, Richie Hawtin, Eddie Fowlkes, Aux 88, Lou from Scan 7, Matthew Dear a další.

Země původu: USA
Rok vzniku: 2006
Žánr: Dokumentární