Blesk pro ženy – Probuzení

Blesk pro ženy, jak už sám název napovídá, je určen pro ženy. Tomu odpovídá žánrové zaměření těchto „romancí“. Takže muži – pozor na to! DVD Probuzení z edice Harlequin vychází v pondělí 11. května 2009 za 49,- Kč.

Když jsme před mnoha a mnoha lety ve škole dostali za úkol napsat si na úvodní stránku čtenářského deníku nějaké „motto“, jeden můj spolužák si tam napsal svoji vlastní sentenci v rodném valašském nářečí: „Kdo chce knihy čítať, musí hlavú zmítať“. Občas mi připadá, že něco podobného by mě potkalo po shlédnutí filmů z edice Harlequin. Proto bych to raději ani neriskoval. Ženám se to ale údajně líbí, no tak proč ne…. Já sice žádnou takovou neznám, ale svět je pestrý a o záhady tu není nouze, takže nejspíš i takové existují.

Život mladé ženy Sáry plynul zcela nevzrušivě, než jí zkřížili cestu mezinárodně hledaný zloděj a sympatický agent, který ho pronásleduje.

Mladá žena Sára žije v malém městečku, kde se všichni znají a vědí o sobě všechno. Její život plyne zcela jednotvárně až do doby, kdy nutně potřebuje sehnat peníze, a proto pronajme pokoj cizímu muži. Oním mužem je však mezinárodně hledaný zloděj, jehož se snaží za finanční odměnu vypátrat agent John Flynn. Když se tento sympatický pronásledovatel objeví na scéně, zloděj okamžitě mizí a John si je nucen – ač nerad – připustit, že se nadále bez partnera neobejde. Proto souhlasí s tím, že mu bude v pátrání pomáhat Sára a že se s ní po úspěšném dokončení akce o vypsanou odměnu rozdělí…

Žánr: Drama / Romantický

Země původu: Kanada / Německo / USA

Rok vzniku: 1995

Původní název: The Awakening

Délka: 88 minut

Režie: George Bloomfield

Scénář: Patricia Coughlin, Maria Nation

Produkce: Norman Denver, Jean Desormeaux, Noreen Halpern, Robert Lantos

Kamera: Manfred Guthe

Hudba: Amin Bhatia

Hrají: Cynthia Gearyová (Sara), David Beecroft (Flynn), Sheila McCarthyová (Nancy), Maurice Godin (Nigel Bowers), David Ferry, Miguel Fernandes, David Gardner (Dr. Hamilton-Ives), Jenny Parsonsová, Marilyn Peppiattová, Kay Caisleyová (Paní Thatcherová), Jack Jessop (Pan Thatcher), Pat Patterson (Pan Maldon), Kimberly Huieová (Sekretářka), Michael Dunston, Kelly Fiddick, Chris Gillett (FBI Agent), Roger Montgomery, Hal Eisen

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný