Nemocnice na kraji města po dvaceti letech 2

 

Stejně jako tři mušketýři, i Nemocnice na kraji města se dočkala své reinkarnace po dvaceti letech. Na rozdíl od Dumase zde ale platí – nevstoupíš dvakrát do téže řeky. V sobotu 6. prosince 2008 vychází přičiněním České televize druhý disk s díly číslo 4, 5 a 6. Cena 49,- Kč

 

 

DVD obsahuje další 3 díly 13dílného seriálu: 

 

 

 

4. DRUHÁ RODINA – 56:58

Žaloby na novináře Chalupu se ujímá Blažejova dcera z prvního manželství Veronika. I starosta Jáchym si přeje, aby se Blažej bránil, protože pomlouvačný článek brzdí privatizační projekt nemocnice. Než se případ operace starého pana Vojíře vyjasní, nastupuje Alžběta Čeňková nucenou dovolenou. V tichu prázdného domova na ni všechno padá, a tak se rychle sbližuje se sousedovic chlapcem Míšou. 

 

5. ZPOVĚĎ – 56:34  

Blažejova dcera Veronika spor s novinářem vyhraje, ale ke sblížení otce s dcerou nedojde. Matěj Pankava se popere s Kamilinými bratry a je ho matka by nejraději "romskou epizodu" v jejich rodině ukončila. Eliška Králová naléhá na matku, aby jí konečně řekla, kde je jejím otcem. Doktoru Machovcovi se jeho žena přizná, že ona byla původním zdrojem informací novináře Chalupy. 

 

6. ČISTKA – 56:56

Novinář Chalupa se Blažejovi v novinách veřejně omluví. Únik informací z nemocnice vrtá Bležejovi hlavou a budí nejrůznější podezření. Ve zlém se tak rozejde s mladým doktorem Novosadem. Navíc zjistí, že v pozadí privatizačního projektu nemocnice stojí bývalý kolega z ortopedie, doktor Cvach. Kamila je s Matějem Pěnkavou v jiném stavu a Marta Pěnkavová, která to náhodou zjistí, ji přivede zpátky do rodiny. Také Eliška Králová pátrá po své rodině a ve staré korespondenci své matky objeví dopisy od Gregoryho – profesora Řehoře a vyloží si je tak, že on jej jejím otcem. 

 

Zadní strana

 

Žánr: Drama

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 2003

Délka: 13 x 57 minut

Režie: Hynek Bočan

Asistent režie: Jarmila Gösslová, Vlastimil Uhlíř

Pomocná režie: Zuzana Mathéová

Scénář: Jan Otčenášek aka Petr Zikmund 

Dramaturgie: Ivo Pelant, Helena Slavíková, Ivo Mathé, Jan Otčenášek

Produkce: Jiří Koštýř, Přemysl Pražský, Jaroslav Kučera, Tomáš Vondrášek, Viktor Pípal  

Hudba: Zdeněk Barták

Kamera: Ivan Šlapeta

Druhá kamera: Jiří Maxa

Asistent kamery: Filip Král, Viktor Skall

Střih: Dalibor Lipský, Jiří Lukášek, Jiří Siegler

Kostýmy: Petr Kolínský, Libuše Divišová, Eva Dobešová, Lenka Eliášová

Masky: Eva Šidlíková, Jiří Sadílek, Michaela Kittlerová

Zvuk: Vladimír Skall

Architekt: Luděk Souček

Hrají: Josef Abrhám (Dr. Arnošt Blažej), Eliška Balzerová (Dr. Alžběta Čeňková), Andrea Čunderlíková (Ina Blažejová), Ladislav Frej (Karel Sova ml.), Iva Janžurová (Marta Pěnkavová), Jaromír Hanzlík (Roman Jáchym), Ladislav Chudík (Dr. Karel Sova), Josef Dvořák (Václav Pěnkava), Daniela Kolářová (Kateřina Sovová), Hana Maciuchová (paní Blažejová-Bártová), Jana Štěpánková (Dr. Dana Králová), Saša Rašilov (Arnošt Blažej), Tatiana Vilhelmová (Veronika Blažejová), Ondřej Brousek (Jan Blažej), Martin Dejdar (JUDr. Vojíř ml.), Tomáš Töpfer (Dr. Machovec), Jiří Langmajer (Ing. Verner), Zuzana Bydžovská (primářka gynekologie), Claudia Vašeková (sestřička Zuzana Dřízhalová), Eliška Bára Fišerová (asistentka starosty), Monika Zoubková (sestřička Sůva), Radek Zima (Dr. Hynek Klobouk), Jan Cina, Aleš Říha (Matěj Pěnkava), František Němec (Dr. Řehoř – Gregory), Josef Somr (Ing. Pekař), Josef Vinklář (Dr. Cvach), Jiří Hálek (Vojíř – otec), Barbora Hrzánová (Dr. Machovcová), Robert Jašków (Dr. Novosad), Naďa Konvalinková (Máša), Simona Postlerová (Vernerová), Pavel Nečas (Adámek), Kristýna Luťanská (Adámková), Gregor Bauer (Míša Adámek), Oldřich Navrátil (Sládeček), Jiří Schmitzer (Klobouk), Lenka Termerová (Klobouková), Daniela Šinkorová (Dr. Naďa Šulcová), Gabriela Csinová (Kamila), Adéla Pristášová (Monika), Renata Rychlá (Zuzka), Jana Vyšohlídová (Klára), Jana Sováková (Áňa), Jitka Sedláčková (Andrea), Jaroslav Šmíd (Beránek), Taťjana Medvecká (Blažejova sekretářka Irena), Petr Štěpánek (JUDr. Bárta), Marek Vašut (Hamouz), Elin Špidlová (Hamouzová), Kristýna Kornová (Pavlínka Hamouzová), Igor Čillík (Horváth – otec Kamily), Daniel Margolius (Milo), Lubomír Lipský (mariášový dědek), Otto Lackovič (mariášový dědek), Stanislav Zindulka (mariášový dědek), Jaromír Dulava (organizátor pokru), Miroslav Táborský (novinář Chalupa), Vladimír Hrabánek (podnikatel – podvodník), Jiří Strach (lékař v sanitce), Hana Briešťanská (zdravotní sestra z operačního sálu)

Údaje o DVD:

Délka: 170 minut

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky pro neslyšící

Obraz: barevný PAL DVD9 1,78:1 letterbox

Bonus: Osoby a vztahy v seriálu, Fakta a zajímavosti, Fotografie