Atypfilm – Čáryfuk 1. DVD

Společnost Atypfilm ve čtvrtek 14. května 2009 uspokojí všechny televizní pamětníky. Na pultech by se měl objevit první disk podivuhodných a často i neuvěřitelných příhod jednoho z proslulých čarodějů – kouzelníka jménem Čáryfuk za 49,- Kč.

  

První disk obsahuje 3. epizody:

1. EPIZODA – Slunce v láhvi (The Sun in a Bottle) 

Anglie před 900 lety. Kouzelník Čáryfuk sbírá v lese byliny do čarovného lektvaru, když ho obklíčí vojáci. NA útěku před nimi použije Čáryfuk zaříkadlo, kterým se omylem přesune společně se svojí ropuchou Touchwoodem do současnosti. Kouzelník se zde setkává s malým chlapcem Carrotem, který se stává jeho novým přítelem.

 

 

2. EPIZODA – Hrad Saburac (Castle Saburac)

Čáryfuka vyděsí letadlo, které letí na obloze, a tak se rozhodne zajít za Carrotem. Chlapec se rozhodne svého nového kamaráda Čáryfuka vykoupat, v koupelně ho však překvapí uklízečka Theda. Čáryfuk ji očaruje, aby ho neviděla a nemohla ho prozradit. Čáryfuk se rozhodne, že Caroota seznámí se svým mazlíčkem Touchwoodem. 

 

 

3. EPIZODA – Prokletá farma (The Curse of Rapkyn)

Carrotův tatínek si myslí, že je jejich farma prokletá. Čáryfuk by ji rád pomohl, ale svoji knihu zaříkadel zapomněl v minulosti. Carrot se rozhodne, že se vypraví do místního muzea, kdy by mohl zjistit něco o kouzlech. Společně s Čáryfukem, který ho do muzea tajně sleduje, objeví vzácnou knihu ze 17. století plnou zaříkávadel. 

 

 

Žánr: Rodinný / TV seriál

Země původu: Velká Británie

Rok vzniku: 1970

Délka: každá epizoda 30 minut

Původní název: Catweazle

Režie: Quentin Lawrence

Scénář: Richard Carpenter

Produkce: Quentin Lawrence, Joy Whitby

Hudba: Ted Dicks

Kamera: Kenneth Talbot, Peter Jessop

Společnost: London Weekend Television

Hrají: Geoffrey Bayldon (Čáryfuk), Robin Davies (Carrot), Charles ‚Bud‘ Tingwell (pan Bennet), Neil McCarthy (Sam Woodyard), Peter Buttrworth (Groom), Elspet Gray (paní Collingfordová), Gwen Nelson (paní Gowdieová), Gary F. Warren (Cedric Collingford), Moray Watson (Lord Collingford), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný