Sport – 3 dny Kondora

Pokud jsem nedávno nastínil, že by se ještě přece jen našlo pár titulů, za které bych peněz nelitoval, pak mi deník Sport ve středu 20. května 2009 kápne do noty titulem 3 dny Kondora v ceně 49,- Kč. Ještě tak Maratonce…

Jeho krycí jméno je Kondor. Následujících 24 hodin se pokusí každý, komu kdy důvěřoval, ho zabít.

V oddělení CIA, krytém jako historická literární společnost, pracuje mladý literární vědec Joe Turner. On a jeho spolupracovníci se zaobírají čtením brakové literatury, aby odhalili, zda se někde neobjevují náznaky úniku informací ze CIA, hledají nové informace a nápady. Joe jednoho dne po návratu z oběda najde všechny své spolupracovníky zavražděné.

Pod svým krycím jménem Kondor informuje o události centrálu, ale postupně mu dochází, že v ohrození života je i on… Následujících pár hodin se pokusí každý, komu kdy důvěřoval, ho zabít.

Pokud náhodou nevíte, co a jak, podrobněji třeba zde.

Skvělý Robert Redford a okouzlující Faye Dunaway ve svižném a inteligentním špiónážním filmu s výbornou hudbou Davea Grusina, atmosféra je natažená jak kšandy.

Žánr: Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1975

Délka: 113 minut

Původní název: Three Days of the Condor

Světová premiéra: 24. září 1975 – USA, New York

Režie: Sydney Pollack

Námět: James Grady (román „Šest dní Kondora“)

Scénář: Lorenzo Semple Jr., David Rayfiel

Produkce: Stanley Schneider, Dino De Laurentiis

Hudba: Dave Grusin

Kamera: Owen Roizman

Společnost: Dino De Laurentiis Company / Paramount Pictures / Wildwood Enterprises

Natáčeno: New York, USA

Hrají: Robert Redford (Joseph Turner/Kondor), Faye Dunaway (Kathy Haleová), Cliff Robertson (J. Higgins), Max von Sydow (G. Joubert), John Houseman (pan Wabash), Addison Powell (Leonard Atwood), Walter McGinn (Sam Barber), Tina Chen (Janice Chonová), Michael Kane (S. W. Wicks), Don McHenry (Dr. Ferdinand Lappe), Michael B. Miller (Fowler), Jess Osuna (Major), Dino Narizzano (Harold), Helen Stenborg (paní Edwina Russellová), Patrick Gorman (Martin), Hansford Rowe (Jennings), Carlin Glynn (Mae Barberová), a další

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 anglicky, 2.0 česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1 anamorf)

Bonus: žádný