FilmX – Dobrý Will Hunting

V edici Film X nyní vychází skutečně zajímavý film. Jedná se o drama Dobrý Will Hunting (Good Will Hunting). Tento film natočil v roce 1997 režiséra Gus Van Sant. Film je o to zajímavější, že hlavní herci jsou zároveň scénáristy tohoto filmu, a přestože v tomto oboru neměli žádné předchozí zkušenosti, výsledek se docela povedl. Cena filmu je 184,– Kč.

Psychologické drama, líčící osudy dvacetiletého matematického génia, ale zároveň i hospodského flákače Willa Huntinga (Matt Damon). Ten pochází z nuzných poměrů a svůj život strávil převážně v sirotčincích. Mladíkovy neuvěřitelné početní vlohy vyjdou najevo, když jako uklízeč na bostonské univerzizě náhodně vyřeší složitý matematický příklad, který zůstal na tabuli. Zjistí, že je matematický génius. Jeho genialita ho může proslavit a dostat do velkého světa. Aby se jeho sen splnil, musí se vzdát života, který dosud žil. Citově vyprahlý a zablokovaný Will ovšem odmítá využít svého obrovského talentu a změnit svůj život. Nakonec se však podvolí tlaku okolí. Do jeho existence vstoupí dva lidé, kteří ho velmi ovlivňují – psycholog McGuire (Robin Williams), který se ho snaží vést v jeho těžkém přerodu a krásná studentka medicíny Skylar (Minnie Driver), která mu chce dokázat, že kromě dokonalosti existují i jiné krásy života. Příběh je koncipován jako střet několika silných osobností a charakterů. Přesvědčivě je ztvárněno jak prostředí a atmosféra jižního Bostonu, tak „akademická půda“.

To co naplňuje naši duši, nacházíme v lidech okolo nás, v našich spřízněných duších, v tom, čím se naše mysl zabývá. Ale abychom to našli, musíme vědět, kdo jsme. Film je o mladíkovi, který je ve své bezpečné ulitě plné přátel. Když ho poznáte, zjistíte, že jeho přátelé jsou jedinou rodinou kterou kdy měl. On se ale dostává na životní rozcestí. Nakonec se musí rozhodnout, jakou cestou se dát. Matematik, terapeut, jeho dívka a přátelé, to vše silně ulpívá na jeho duši. Je to příběh o vyrůstání, o čtyřech mladých lidech z jižního Bostonu.

Hrají: Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgård, Minnie Driver, Casey Affleck, Cole Hauser, John Mighton, Rachel Majorowski , Colleen McCauley, Matt Mercier, Ralph St. George, Rob Lynds, Dan Washington, Alison Folland.
Režie: Gus Van Sant
Rok vzniku: 1997

Zvuk: česky DD 5.1, anglicky DD 5.1
Obraz: 16:9 MPG2/PAL
titulky: české
Délka: 126 minut
Formát disku: DVD9
Region: 2
Přístupnost: 15
Distributor: Miramax Films
Bonusy: trailer, TV spot, film o filmu, vynechané scény, Z natáčení, rozhovory.