Řitka video – Mise spravedlnosti 3

Trojka je číslo mnoha významů. Kdo by si nevybavil „do třetice všeho dobrého i zlého"… Zatím jsme měli možnost s první Misí, o něco později přibyla číslovka v názvu, a v současnosti je v nabídce novinkového katalogu společnosti Řitka video titul s názvem Mise spravedlnosti 3. Tentokrát bez uniformy a bez kontroly.

 

  

Nejprve se podívejme na oficiální text:

 

Jeden ze záporáků právě vystoupil oknem

 

Uniforma mu svazovala ruce, nyní se ve své honbě za spravedlností nedá zastavit! Policajt Kurt Harris po neshodách se šéfem opustí policejní sbor, a aby přišel na jiné myšlenky, rozhodne se navštívit svého starého přítele – „Šampióna". Ten je však ještě ten den zavražděn. Přestože policie označí smrt za nepodařený pokus o loupež, Kurtu Harrisovi začíná docházet, že tady jde o mnohem víc. Jak postupně rozplétá nebezpečné klubko zločinu, přichází na stopu tajné neofašistické organizace, vedené cynickou krasavicí Rachel.

 

Bude šmik šmik

 

Přiznám se bez mučení, že první dva díly mne minuly. Když jsem ale sledoval, jak hlavní hrdina od záporáků občas dostává na budku, divil jsem se, že se vůbec třetího pokračování dočkal. Ale i záporáci vykazují základní vlastnosti hrdinů mlátičkových filmů – normální člověk by po jediném úderu strávil půlrok v nemocnici a nesl si doživotní následky, ovšem zde není problém držet nespočet ran všelijakými prostředky, na chvíli bezvládně ulehnout a vzápětí opět vyskočit pln síly k dalšímu útoku ozdoben krvavým šrámem na čele.

 

Máte právo nevypovídat...

 

Děj (pokud se dá o ději hovořit) je popsán výše a vlastně není co dodat. Zápletka jasně směřuje k infiltraci do organizace, tvářící se zvenčí jako pomoc občanům a městu při udržování pořádku, ale ve skutečnosti sloužící nekalým záměrům kandidátky na starostu. Vlastně, sakra, o jaké záměry to šlo? Ale to u takových filmů není důležité, daleko důležitější je počet zmlácených bojovníků na zemi, počet prohozených oknem, počet úderů do všech možných míst na těle… A pochopitelně vše směřuje k prokázání těch nekalých záměrů za co největší publicity.

 

Ty kvítka odněkud znám?

 

Člověk pak snad i promine příšerně plechovkový zvuk českého dabingu nebo kvalitu obrazu. Pokud se vše hýbe, ničeho si nevšimnete, ale zkuste zastavit obraz a pořídit típanec do článku – najednou vidíte jen shluky různobarevných šmouh.

 

Ne, to není Texas

 

Pokud tedy vlastníte předchozí díly, pak určitě neminete ani tenhle díl, kde hrdinovi, který kvůli bicepsům ani nemůže připažit, sekunduje vysoká blonďatá sexbomba, známá z řady jiných filmů, nebo ještě vyšší nemluvný blonďák s culíkem, stroj na zabíjení.

 

Ona stojí na stupínku, normálně je její bratr (ten vlevo) vyšší

 

Žánr: Akční

Země původu: USA

Rok vzniku: 1992

Délka: 84 minut

Původní název: Mission of Justice

Režie: Steve Barnett

Scénář: Pierre David, John Bryant Hedberg, George Saunders

Produkce: Kurt Anderson, Pierre David, Robert W. Mann, Robert Lansing Parker, Carol Schuler, Noël A. Zanitsch

Hudba: Richard Bowers

Kamera: Peter Fernberger

Společnost: The Image Organization / Westwind Productions Inc.

 

Bum bác křach 

 

Hrají: Brigitte Nielsen (Rachel K. Larkinová), Jeff Wincott (Kurt Harris), Luca Bercovici (Roger Stockwell), Matthias Hues (Titus Larkin), Karen Sheperd (Lynn Steeleová), Billy ‚Sly‘ Williams (Jimmy Parker), Christopher Kriesa (seržant Duncan), Cyndi Pass (Erin Millerová), Tom Wood (Samuel), James Lew (Akiro), Adrian Ricard (Flora Parkerová), Tony Burton (Cedric Williams), Jeff Pruitt (Sal), Flint Lock (důstojník Winger), Lenny Roebuck (Gabriel), David Ursin (Ronald Greyman), Philip ‚Rocky‘ Capotosto (Damon), Betsy Soo (Maria), Pat McGroarty (Roach), Chuck Borden (Spider), Gilbert Rosales (Flea), Kurt Bryant (Tick), Ralph Manza (pan Lazar), Pete Antico (Foreman), a další

 

Psychotest 

 

V českém znění: Daniela Bartáková, Petra Hanžlíková, Zuzana Šulcová, Jiří Prágr, Gustav Bubník, Jan Přeučil, Jiří Plachý, Ivan Richtr, Tonda Navrátil – vyrobilo studio Auvit, překlad Pavel Matějka, dialogy Tonda Navrátil

 

Hlavo otevřená 

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: žádný

 

Mise spravednosti 3 - menu