Blue Sky Film – Svádění

Blue Sky Film na aktuální čtvrtek 28. května 2009 přichystal titul Svádění v ceně 49,- Kč. „Svůdná" komedie ve stylu oscarové Americké krásy.

  

Kimberly je 15tiletá puberťačka z Beverly Hills. Je krásná, chytrá, zábavná, vzrušující, ale dokáže šokovat svou krutostí. Udělá cokoli, aby se stala slavnou a atraktivní. Rozhodne se svést svého třídního učitele. Zaplétá se do sítě lhaní, předstírání, vydírání… až se nakonec dostane před soud za své zvláštní sexuální praktiky.

 

O co méně oficiálního textu, o to rozsáhlejší komentáře:

 

Chytrá dívka co čte Deník Anny Frankové by se ve filmu natočeném před deseti nebo dvaceti lety stranila společnosti a chodila pouze v černé, protože černá odpovídá její duši, zatímco v současném filmu praktikuje anální, orální a lesbický sex a používá výrazy, které bych já nikdy nevypustil z pusy.

 

Film mi v mnohém připomněl Velmi nebezpečné známosti. Sladká tvářička nevinného andílka, nejlepší kamarádka, která je schopna udělat cokoli a neštítí se opravdu ničeho. V samotném závěru je jasné, že si tvůrci nechali otevřená dvířka pro pokračování.

 

Příjemná a lehce zvrhlá zábava ideální na zabití nudného odpoledne. Příjemná zejména díky vtipným postavám, kdy vyniká především muslimská dívka Randa (Kimberly: "Rando, co je nejlepší věcí v této zemi?" Randa: "Sylvester Stallone?") a otec hlavní hrdinky, ztvárněný Jamesem Woodsem, jenž ve všech svých scénách vystupuje jako naprostý úchyl. Zvrhlá díky tomu, že hlavní hrdinka, ač jí je teprve 15 let, má více sexuálních zkušeností než prostitutka po 10 letech šlapání chodníku na E55 a během filmu je zdárně rozšiřuje.

 

Další chytře drzý, hafo cynický a otravně ostentativně politicky nekorektní film o tom, jaké jsou americké středoškolačky všehoschopné v……é k…y.

 

Žánr: Komedie / Drama

Země původu: USA

Rok vzniku: 2005

Délka: 110 minut

Původní název: Pretty Persuasion

Světová premiéra: 22. ledna 2005 – USA (Sundance Film Festival)

Režie: Marcos Siega

Scénář: Skander Halim

Produkce: Jason Barhydt, Todd Dagres, Skander Halim, Eric Kopeloff, Carl Levin, Robert Ortiz, Jamey Pryde, Marcos Siega, Sigurjon Sighvatsson, Happy Walters, Matt Weaver

Hudba: Gilad Benamram

Kamera: Ramsey Nickell

Společnost: REN-Mar Studios / Prospect Pictures

Natáčeno: Kalifornie, USA

 

 

 

Hrají: Evan Rachel Wood (Kimberly Joyceová), David Wagner (Morgan), Brent Goldberg (Rick), Adi Schnall (Randa), Elisabeth Harnois (Brittany), Stark Sands (Troy), Jane Krakowski (Emily Kleinová), Michael Hitchcock (ředitel Charles Meyer), Danny Comden (Roger Nicholl), Jaime King (Kathy Joyceová), Josh Zuckerman (Josh Horowitz), James Snyder (Dave), Ron Livingston (Percy Anderson), Cody McMains (Kenny), Mike Erwin (Barry), James Woods (Hank Joyce), Ira David Wood IV (Martin Stivers), Selma Blair (Grace Andersonová), Johnny Lewis (Warren Prescott), David C. Taylor (Carlyle Cream), Lisa Arturo (Stephanie Swiftová), Shanna Olson (Tiffany Minxová), Alex Désert (Joe), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: trailer