Filmexport Home Video – Ájurvéda – Umění bytí

Filmexport Home Video nabídl další z populárně naučných titulů. Už od pondělí 25. května 2009 by na pultech měla ležet Ájurvéda – Umění bytí v ceně 49,- Kč.

  

Ájurvéda, jež se ze své kolébky Indie rozšířila do Egypta, Řecka, Říma, Tibetu a Číny, je pravděpodobně nejstarším a nejdéle praktikovaným holistickým léčebným systémem na světě, je cestou k dosažení větší rovnováhy duševního i fyzického zdraví.  V dokumentu "ÁJURVÉDA – Umění bytí" režisér Pan Nalin, sám indicko-francouzského původu, putuje po celé Indii s několika indickými léčiteli praktikujícími tuto léčebnou metodu a sleduje je, jak s ohromujícími úspěchy aplikují tyto starodávné doktríny. Tito léčitelé své pacienty vyšetřují tak, že jejich těla pokryjí zvláštním bahnem, aby odhalili jejich neduhy…

ÁJURVÉDA však není o měřitelném úspěchu jistých starodávných léčebných metod. Poodkrývá nám záhady lidského ducha i těla ve světle ájurvédy: každá nemoc je způsobena nerovnováhou životních energií lidské bytosti. A každou nemoc lze proto vyléčit navrácením a udržením této rovnováhy.

Žánr: Dokument

Délka: 102 minut

Původní název: Ayurveda – Art of Being

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádný

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný