ABC – Pariah (PC hra)

Od tvůrců slavné 3D akce Unreal přichází další 3D akční titul plný destrukce, beznaděje a smrtelných virů – PARIAH. Vyšlo v herní edici časopisu Abc v úterý 26.5.2009. Cena 49,- Kč.

Hlavním hrdinou je Jack Mason, životem unavený doktor, který zatratil vše, co pro něj bylo důležité a vyburcuje ho až nehoda, při níž málem zemřel. Jde o nehodu vězeňského transportu na zpustošené planetě Zemi, kterou přežije pouze doktor Mason a smrtelným virem nakažená pacientka. Oba se nyní musí ze Země dostat během 16 hodin, jinak budou zničení nukleární náloží velké síly společně s celou planetou. Virus, který přeživší vězenkyně nosí v těle, se totiž nesmí za žádných okolností rozšířit. Pariah nabídne kombinaci klasické akce se stealth prvky a příběh se scénářem hollywoodských kvalit.

Základem technické stránky je hodně upravený Unreal Engine doplněný fyzikálním enginem Havok. K dispozici je široký zbraňový arsenál, který může hráč vlastnoručně modifikovat za použití zbraňového jádra a různých nástavců. Chybět samozřejmě nebude ani multiplayer hra přes místní síť či internet s použitím bojových a dopravních prostředků.

Minimální konfigurace: Windows 98SE/ME/2000/XP/Vista, Pentium III 1, 4 GHz, 256 MB RAM, 32MB grafická karta