DVD HIT – Napiš si svou smrt

DVD HIT na nový měsíc oznámil řadu titulů, z nichž některé jsou (jak jinak) reedicemi, ale o některých z nich jsme ještě nepsali. V týdnu od pondělí 1. června 2009 je to třeba titul Napiš si svou smrt v ceně 49,- Kč. Americký thriller o právníkovi, který si přivlastnil rukopis neznámého autora a stal se tak hlavním podezřelým z vražd, které román popisoval.

  

Lawson Russell byl velmi úspěšný právník, který vydělával hlavně obhajobou bohatých klientů, jejichž nevinna byla často značně diskutabilní. Jednoho dne se v něm však pohnulo svědomí a při procesu se slizkým Thurmanem Parksem dal veřejně průchod svému znechucení z obhajoby zjevného vraha. Úmyslně zmaří obhajobu a za to ho samozřejmě čekal postih v podobě vyloučení z advokátní komory. Lawson se stáhne do ústraní a přestěhuje se Floridu, kde na Key West jeho zesnulý otec, úspěšný soudce, kdysi koupil dům. Vyhýbá se společnosti a rozhodne se napsat knihu, ve které by využil svých zkušeností a dosáhl úspěchu jak spisovatel.

 

To však není tak snadné jak by na první pohled zdálo. Čas však letí a psaní knihy vázne. Jednoho dne ho navštíví starší zanedbaný muž, který se představí jako Marlowe, a požádá ho, zda by si nepřečetl jeho nedokončený rukopis, napínavý román, ke kterému podle spisovatelových slov chybí dopsat už jen šest stran. Když rukopisem nadšený Lawson po čase jde za Marlowem, aby mu text vrátil, najde ho mrtvého. Rozhodne se tedy román dokončit a vydat jej jako svůj vlastní.

 

Ve chvíli, kdy se z románu stane bestseller a Lawson má pocit, že se mu opět podařilo vyšplhat nahoru, objeví se mrzutý detektiv neworleánské policie Clifford Dubose. Vraždy pěti právníků popsané v knize se totiž skutečně staly a Lawson, v jehož knize jsou popsány i detaily, které nikdy nebyly zveřejněny, se pochopitelně stává hlavním podezřelým. Je zatčen a jediná možnost, jak by si mohl zachránit život, je dokázat, že není pachatelem vražd. Jediný, kdo mu věří a je ochoten mu pomoci, je jeho přítelkyně Elizabeth Pope.

 

Žánr: Thriller / Akční / Krimi / Psychologický

Země původu: USA

Rok vzniku: 1999

Délka: 97 minut

Původní název: A Murder of Crows

Režie: Rowdy Herrington

Scénář: Rowdy Herrington

Produkce: Ashok Amritraj, Derek Broes, Cuba Gooding Jr., Elie Samaha, Andrew Stevens

Hudba: Shane August, Steve Porcaro, Terrance Simlen

Kamera: Robert Primes

Společnost: Crows Nest Films Inc. / Franchise Pictures

 

 

 

Natáčeno: Key West, Florida Keys, Florida, USA / Los Angeles, Kalifornie, USA / New Orleans, Louisiana, USA

Hrají: Cuba Gooding Jr. (Lawson Russell), Tom Berenger (Clifford Dubose), Marianne Jean-Baptiste (Elizabeth Popeová), Eric Stoltz (Thurman Parks III), Mark Pellegrino (profesor Arthur Corvus), Ashley Laurence (Janine DeVrieová), Carmen Argenziano (soudce Wiley Banning), Doug Wert (Billy Ray Richardson), Nate Adams (James), Jeremiah Black (Bailiff), Derek Broes (agent Manning), Adrian Colon (detektiv), Gaelle Comparat (Thurmanova dívka), Tara Crespo (mladá žena), a další

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: trailery