Aha! – Už zase skáču přes kaluže

Ve středečním Aha! dne 25. 06. 2008 vyjde DVD s českým filmem Už zase skáču přes kaluže. Cena 44,– Kč.

Moravské městečko Tlumačov na přelomu století: Syn zaměstnance proslulého hřebčína sní o tom, že i on bude umět krotit ušlechtilé jezdecké koně. Ani po onemocnění obrnou není ochoten se své touhy vzdát. Působivá adaptace románu australského spisovatele Alana Marshala přenesla příběh do jiné doby a zcela jiného prostředí, ale zachovala jeho silné humanistické poslání. Skutečný autor scénáře Jan Procházka nesměl být v titulcích uveden.
obrazek

Film Už zase skáču přes kaluže líčí příhody malého chlapce, nenapravitelně zmrzačeného dětskou obrnou, který však přes svůj velký handicap prožívá šťastné dětství. Silou vůle překonává zdánlivě nepřekonatelné životní překážky a dokáže si splnit svůj dětský sen – jezdit na koni. Adaptaci stejnojmenné knihy Alana Marshalla, přenesenou z australského prostředí do moravského městečka Tlumačova na rozhraní 19. a 20. století, natočil v r. 1970 režisér Karel Kachyňa. Přesvědčivým hereckým výkonům tehdy méně známých herců dominuje skutečný objev, představitel malého Adama, Vladimír Dlouhý. Film získal řadu ocenění doma i v zahraničí.

Země původu: Československo, NSR
Rok vzniku: 1970
Žánr: Drama, Příběh

Režie: Karel Kachyňa
Hrají: Jana Švandová, Darja Hajská, Zdena Hadrbolcová, Božena Böhmová, Vladimír Šmeral, Jaroslav Satoranský, Bořivoj Navrátil, Zdeněk Kryzánek, Ladislav Křiváček, Zdeněk Jarolímek, Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, Josef Karlík, Bohuslav Čáp, Adolf Minský

Příbuzné texty:
• DVD ze středečního Aha!