Aha! – Brácha za všechny peníze

Pondělní Aha! navazuje 23. června 2008 na minulý týden pokračováním Brácha za všechny peníze za 44,– Kč.

Tři roky po uvedení prvního filmu se tvůrci, povzbuzeni úspěchem, rozhodli natočit další díl. Ve shodě se skutečností, posunul se i příběh o tři roky dopředu. Honza a Zuzana mají dvouletou holčičku Martinu a Prcek se rozhoduje, kam po skončení devítky. Opět se můžete podívat do prostředí plochodrážních stadionů, opět před Martinem vyvstane problém, s nímž si dospělí nedokáží poradit, a tak nezbývá, než dát s kamarádkou Magdou hlavy dohromady a vymyslet jak na to. Problémem je i tentokrát bráchova tvrdohlavost, řada nedorozumění a malicherností vedoucích téměř k rozpadu mladého manželství. A je na Martinovi, aby Honzu se Zuzanou opět usmířil. Vedle toho má ovšem Martin své vlastní problémy, neboť by chtěl být zootechnikem, zatímco rodiče se ještě nedohodli jestli bude inženýrem nebo automechanikem.

Pokračování se již nepovedlo tolik, jako první díl, papouškuje předchozí motivy, Ivanu Maříkovou nahradila Magda Reifová, „hodný strýček“ ministr a náborářství do zemědělství vnášejí do děje závan ideologie.

Žánr: Komedie

Země původu: Československo
Rok vzniku: 1978
Délka: 90 min.
Premiéra v kinech ČR: 1. května 1979
Režie: Stanislav Strnad
Scénář: František Vlček, Václav Pavel Borovička
Produkce: Jan Balzer
Hudba: Jiří Malásek, Jiří Bažant
Kamera: Jan Novák
Společnost: Filmové studio Barrandov – výrobní skupina Vladimíra Kaliny
Natáčeno: Praha

Hrají: Roman Čada (Martin Pavelka), Magda Reifová (Magda Morávková), Libuše Šafránková (Zuzana Pavelková), Jan Hrušínský (Honza Pavelka), Alice Fialková (Martina), Vladimír Menšík (Vrána, otec Zuzany), Blažena Holišová (Vránová, matka Zuzany), Josef Bláha (Pavelka, otec Martina a Jana), Slávka Budínová (Pavelková, matka Martina a Jana), Zdeněk Řehoř (doktor Navrátil), Jan Kanyza (JUDr. Kubík), Oldřich Velen (příslušník VB), Karel Urbánek (příslušník VB), Lenka Kořínková (Jiřina Křížková), Valentina Thielová (pokladní v samoobsluze), Jiří Bruder (Maštalíř, předseda JZD), Lubomír Kostelka (redaktor), František Husák (člen JZD), Václav Krška (člen JZD), Ivo Niederle (člen JZD), Darja Hajská (členka JZD), Vladimír Hlavatý (vrátný), Dana Homolová (Kohoutková), Jan Cmíral (trenér), Václav Fišer (ministr), Miroslav Homola (vrátný), Jiří Šrámek (taneční mistr), Alena Kreuzmannová (sekretářka), Nataša Gollová, Danuše Klichová, Ludmila Roubíková, Jana Viščaková, Jindřich Hinke, Karel Bečka, Karel Hovorka, Jan Pohan, Josef Kubíček (inženýr), František Karas, Miroslav Vladyka (student), Josef Vytasil, Jiřina Zemanová, Helena Karasová

Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: česky
Obraz: 4:3
Bonus: Filmografie, Fotogalerie, Rozhovory (Stanislav Strnad, Magda Reifová, Oldřich Velen)