Sport – Blackjack

Sport v sobotu 13. června 2009 za 49,- Kč nabízí Blackjack. Dolph Lundgren pod režijním vedením Johna Woo v televizním akčňáku v roli poldy-osobního strážce, který má za úkol ochránit topmodelku, ale nejdřív musí překonat strach i lsti nájemného vraha, který ví o jeho handicapu…

 

  

Když je devítiletá Casey, dcera majitele kasina Bobbyho Sterna, ohrožena mafiánem, který chce získat podíl na jeho výnosném obchodu, obrátí se znepokojený otec na svého dávného přítele Jacka Devlina, bývalého speciálního agenta, který se po odchodu ze státních služeb stal profesionálním osobním strážcem. Devlin vezme malou Casey pod svá ochranná křídla a skutečně se mu podaří útok odrazit, během akce je však dočasně oslepen světelným granátem a ten v něm probudí fobii z bílé barvy. Když je krátce poté Stern zavražděn, vezme Devlin Casey k sobě. Jeho dalším úkolem je ochrana topmodelky Cinder Jamesové před posedlým útočníkem.

 

 

Jack práci nejprve odmítl, ale poté, co je v její společnosti těžce postřelen jeho přítel šerif Hastings, změní názor. Vzápětí si získá Cindeřinu důvěru, když se mu ji podaří zachránit před dalším atentátem, když na ni zaútočí zabiják na motorce. Zkušený Devlin pochopí, že Cinder něco skrývá a nedá jí pokoj, dokud žena nepřizná, že ji pravděpodobně pronásleduje její bývalý manžel, jehož nenávist pramení především z její úspěšné kariéry modelky. S pomocí půvabné dr. Rachel Steinové Devlin zjistí, že modelčin chamtivý manažer se spolčil s jejím manželem, a přestože je ve střehu, podaří se najatému zločinci unést modelku přímo uprostřed významné módní přehlídky. Devlin se ji vydá zachránit a během smrtelně nebezpečné akce se musí vypořádat nejen se všeho schopným nepřítelem, ale také se svou fóbií, o které jeho nepřátelé kupodivu velmi dobře ví.

 

Ač zvučné jméno režiséra, komentáře spíše odpovídají úrovni hlavního představitele:

 

Cože, tuhle ubohost že natočil kdysi nejlepší akční režisér?

 

Zázrak se slabým scénářem a druholigovou akční hvězdou se u tohohle melouchu pro kanadskou televizi nepodařil. Blbý scénář by nevadil, kdyby ale nebyl tak nesnesitelně natahovaný a bylo tu víc akce.

 

Je zde k vidění Dolph Lundgren a to je tak vše.

 

Žánr: Akční / Thriller

Země původu: Kanada/USA

Rok vzniku: 1998

Délka: 108 minut

Světová premiéra: 12. května 1998 – USA

Původní název: Blackjack

Režie: John Woo

Scénář: Peter Lance

Produkce: Terence Chang, Christopher Godsick, Peter Lance, John Ryan, John Woo, David Wu

Hudba: Micky Erbe, Maribeth Solomon

Kamera: Bill Wong

Společnost: Alliance Communications Corporation / Baton / USA Pictures / WCG Entertainment Productions

Natáčeno: Toronto, Ontario, Kanada

Hrají: Dolph Lundgren (Jack Devlin), Kate Vernon (Dr. Rachel Steinová), Phillip MacKenzie (Rory Gaines), Kam Heskin (Cinder Jamesová), Fred Williamson (Tim Hastings), Andrew Jackson (Don Tragle), Padraigin Murphy (Casey), Tony De Santis (detektiv Trini), Albert Schultz (Derek Smythe), Janet Bailey (Connie Hastingsová), Saul Rubinek (Thomas), Peter Keleghan (Bobby Stern), Scott Nichol (dealer), Géza Kovács (Kamenev), Christie MacFadyen (Nicky Sternová), a další

 

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk:

Titulky:

Obraz:

Bonus: