Levné knihy – Dům z karet

V závěru 37. týdne se objevila na pultech Levných knih novinka z americké produkce, která se neobjevila na plátně českých kin (pokud se nepletu). Jedná se o filmový režijní debut Michaela Lessaca Dům z karet, ke kterému si napsal také vlastní scénář. Režisér se do té doby věnoval televizním seriálům a televizním filmům, po autorském filmu se vrátil k původnímu zaměření. Cena je 99,– Kč.

Michael Lessac – Dům z karet

(House of Cards)

Malá Sally se po otcově smrti uzavírá do svého vlastního světa a odmítá verbálně komunikovat s okolím. Její matka Ruth vyhledá specialistu na dětský autismus – Jakea. Zdá se však, že u Sally se o typický autismus nejedná, a tak Ruth s pomocí staršího syna Michaela začne pozvolna pronikat do Sallyina světa prostřednictvím fotografií, pohlednic a zvláštního domu z karet.

Žánr: Drama
Země původu: USA
Rok vzniku: 1993
Délka: 109 minut

Režie: Michael Lessac
Scénář: Michael Lessac, Robert Jay Litz
Hrají: Kathleen Turner, Tommy Lee Jones, Esther Rolle, Park Overall, Anne Pitoniak, Nick Searcy, Asha Menina, Shiloh Strong, Michael Horse, Joaquín Martínez, Jacqueline Cassell, John Henderson, Craig Fuller, Rick Marshall, Reuben Valiquette Murray, Emily Russell, Joseph Michael Sipe Jr., Yvette Thor, Connie Mashburn, Samuel David Miller, Michael McDaniel, Robert W. Lyon, Luchera Huntley, Issac J. Banks, Eric Coble, John Bennes, Nick Searcy, Lloyd Barcroft.

Produkce: Vittorio Cecchi Gori
Hudba: James Horner
Kamera: Victor Hammer
Střih: Walter Murch
Architekt: Leslie E. Rollins
Kostýmy: Julie Weiss
Speciální efekty: Greg Hull, William Purcell, Clint Colver

Jazyk: čeština, angličtina
Titulky: české
Cena: 99,– Kč