Filmag válka dokument – Slavní generálové 2. světové války 2. DVD

Filmag v ediční řadě Válka dokument pokračuje v představování amerických generálů. Ve čtvrtek 9. července 2009 za 45,- Kč vyjde 2. DVD Slavní generálové 2. světové války a na řadě jsou Omar Bradley a Jospeh W. Stilwell.

 

 

  

Tato unikátní dokumentární série oživuje na třech DVD skutečné příběhy statečných vůdců 2. světové války. Nahlédněte do strhujících osudů šesti amerických generálů, kteří svými činy zásadním způsobem ovlivnili běh dějin.

 

 

Omar Bradely (1893-1981)

Do americké armády vstoupil již v roce 1911 a po absolvování Vojenské akademie ve West Pointu si zvolil službu v pěchotě. Na začátku 2. světové války mu byla svěřena role „urovnavače problémů". Poté se stal velitelem II. armádního sboru, který tvořil součást Pattonovy 7. armády v době její invaze na Sicílii. Následně byl Omar Bradley vybrán, aby vedl spojenecké vylodění v Normandii. Byl starostlivým velitelem, který prokázal skutečný zájem o plánování a logistiku.

 

Joseph W. Stilwell (1883-1946)

Pro svou sžíravou povahu byl často přezdíván „Ocet Joe". Přesto měl mezi vojáky obrovský respekt, který si získal nejen brilantními taktickými schopnostmi, ale také zájmem o každodenní vojenský život. V průběhu 2. světové války působil především na území Číny a Barmy, kde pomáhal trénovat armády v boji s Japonci. Zatímco v roce 1942 byl nucen ustoupit před postupujícími japonskými vojsky, o dva roky později už slavil na stejném místě vítězný triumf.

 

 

Žánr: Dokument / Válečný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 87 minut

 

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: černobílý/barevný PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: ? žádný