Eusebius – Návštěvníci: Cesta do Ameriky

Remaky se staly běžnou skutečností. Dokonce i v té variantě, že v nich hrají titíž herci, jako v originále. Co by pro Ameriku lidi neudělali. Takže nám Eusebius v pátek 10. července 2009 předloží novější a místně přesunutou verzi úspěšné francouzské komedie s pozměněným názvem Návštěvníci – Cesta do Ameriky za 49,- Kč. Ze středověké Francie do moderního Chicaga. Z bláta do louže. Přišli, viděli – a chtějí zpět.

 

  

Chrabrý francouzský rytíř Thibault z Maflete přijíždí se svou družinou na královský hrad, aby se tu oženil s krásnou princeznou Rosalind. Oba se do sebe na první pohled zamilují, což se vůbec nelíbí zákeřnému vévodovi z Warwicku, který od čarodějnice koupí omamný nápoj, který princezně ženicha zoškliví. Snoubenci si však vymění poháry a Thibault princeznu pod vlivem děsivé vize probodne. Jeho sluha André rychle sežene čaroděje, který má rytíře s pomocí lektvaru vrátit v čase do okamžiku před zločinem. Jenže teprve poté, co sluha i rytíř zmizeli, si uvědomil, že zapomněl do nápoje přidat jednu z důležitých ingrediencí. To má zcela nečekané následky.

 

 

Thibault a jeho sluha se totiž z 12. století přenesou do současného Chicaga, kde se zjeví v muzeu, mezi exponáty pocházejícími z hradu Malfeteova rodu. Jejich podivné chování vyvolá zmatek a když v podzemní garáži zlikvidují auto v domnění, že je to drak, jsou zatčeni policií.Zaměstnankyně muzea Julia Malfete však zjistí, že podivní muži nic neukradli a tak jsou opět propuštěni. Thibault ji zpočátku považuje za Rosalind, protože je jí velmi podobná. Potom při pohledu na kalendář pochopí, že se přenesl se svým sluhou do budoucnosti a dívka není jeho snoubenkou, ale potomkem. Julie zpočátku považuje Thibaulta za dlouho nezvěstného bratrance, a upozorní svého snoubence Huntera, že jeho objevení by mohlo zkomplikovat prodej jejího rodinného majetku.

 

 

Netuší, že peníze jsou to jediné, co Huntera, který je jí mimochodem nevěrný se svou sekretářkou Amber, zajímá. Zatímco oba návštěvníci ze středověku poznávají nový svět, což nezřídka končí demolicí poznávaného, objeví se v muzeu také čaroděj, který vypil zbytek lektvaru, aby mohl rytíři pomoci zpět. Rychle se zorientuje, pořídí si vhodné oblečení, ubytuje se v levném motelu a začne pracovat na novém lektvaru. Zatímco se André seznamuje nejen s pro něj dosud nevídanými vymoženostmi doby, jako je svoboda, ale také se zahradnicí Angelikou, Thibault s pomocí Julie, která už pochopila, že rytíř opravdu pochází z minulosti, hledá čaroděje, aby mu pomohl zpátky. Dostat se zpět do 12. století však nebude snadné, protože čaroděj při požití zkušební dávky nového lektvaru explodoval.

 

 

A stručný souhrn názorů?

 

Když se při sledování komedie člověk ani jednou nezasměje, je něco v nepořádku. Když se při sledování filmu člověk cítí trapně, je to ostuda pro tvůrce.

 

Nebo tady.

 

Žánr: Komedie / Fantasy

Země původu: Francie / USA

Rok vzniku: 2001

Délka: 84 minut

Původní název: Just Visiting / Les visiteurs en Amérique

Světová premiéra: 6. dubna 2001 – USA

Premiéra v kinech ČR: 19. září 2002

Režie: Jean-Marie Poiré

Námět: Jean-Marie Poiré, Christian Clavier (scénář z roku 1993 k filmu Les Visiteurs)

Scénář: Jean-Marie Poiré, Christian Clavier, John Hughes

Produkce: John A. Amicarella, Christian Clavier, Richard Hashimoto, Patrice Ledoux, Ricardo Mestres, Jean-Marie Poiré

Hudba: John Powell

Kamera: Ueli Steiger

Společnost: Gaumont / Hollywood Pictures / Bruin Grip Services

Natáčeno: Berkeley Castle, Berkeley, Gloucestershire, Velká Británie / Blenheim Palace, Woodstock, Oxfordshire, Velká Británie / Chicago, Illinois, USA / Corfe Castle, Dorset, Velká Británie / Las Vegas, Nevada, USA / Lydney Park Estate, Gloucestershire, Velká Británie / Raglan Castle, Raglan, Monmouthshire, Wales, Velká Británie / Shepperton Studios, Shepperton, Surrey, Velká Británie / Valley of Fire State Park – Route 169, Overton, Nevada, USA / West Wycombe Park, West Wycombe, Buckinghamshire, Velká Británie

Hrají: Jean Reno Count (hrabě Thibault of Malfete), Christina Applegate (princezna Rosalind/Julia Malfeteová), Christian Clavier (André le Pâté), Matt Ross (Hunter Cassidy), Tara Reid (Angelique), Bridgette Wilson (Amber), John Aylward (Byron), George Plimpton (Dr. Brady), Malcolm McDowell (kouzelník), Sarah Badel (královna), Richard Bremmer (král Jindřich), Robert Glenister (Earl z Warwicku), Bill Bailey (Thibaultův otec), Tab Baker (Cabbie), Lucy Blair (Thibaultova sestra), Clare Welch (Thibaultova matka), Kendra Torgan (Thibaultova sestra), a další

 

Předpoládané údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: žádný