Vapet vás baví – Kráčející skála

Čtvrteční nepříbalové DVD z edice Vapet vás baví vychází již počtvrté a seznámí vás s hercem se zváštním jménem The Rock ve filmu Kráčející skála a to tento čtvrtek 6. září 2007. Cena opět 38,– Kč za disk v papírové obálce (není příbalem žádných novin).


Kráčející Skála (Walking Tall)

Bývalý člen zvláštních jednotek americké armády Chris Vaughn (The Rock) se vrací do rodného města. Neplánuje nic víc než klidný život v místech, kde vyrůstal, pomoc stárnoucímu otci a obnovení dávných vztahů, které – jak doufá – svým odchodem do velkého světa úplně nezpřetrhal. Kdysi tak idylické venkovské městečko však nachází drasticky změněné: v ulicích vládne násilí a drogy. Chris brzy zjišťuje, že ohniskem nákazy je místní casino, jehož nečestný šéf a jeho pohůnci městečko korumpují. Jednou z jejich obětí je i Chrisova bývalá přítelkyně, která v casinu pracuje jako tanečnice. S roztrpčeným a pomstychtivým rodákem se do městečka vrací zákon. Na to, aby dal Chris věci znovu do pořádku, bude – spíš než znalosti paragrafů potřebovat svůj tvrdý vojenský výcvik a partu odhodlaných spřízněných duší.

Populární wrestler Dwayne Johnson používající i ve filmové branži přezdívku The Rock, navazuje akční podívanou inspirovanou skutečnými událostmi na své předchozí úspěchy (fantasy dobrodružství Mumie Se Vrací a Král Škorpión). V Kráčející Skále spojili své síly režisér Kevin Bray a zkušený koordinátor kaskadérů Jeff Habberstad (spolupracující pravidelně s Johnem Woo či s M. Night Shyamalanem a podepsaný v poslední době např. pod akčními scénami Spielbergova Minority Report či Raimiho Spider-Mana).

Originální název: Walking Tall
Země původu: USA
Rok vzniku: 2004
Scénář: Mort Briskin, David Klass, Channing Gibson, David Levien, Brian Koppelman
Režie: Kevin Bray
Hrají: The Rock, Ashley Scott, Kristen Wilson, Michael Bowen, Aaron Douglas, Neal McDonough, Johnny Knoxville, Mike Dopud, Cobie Smulders, Khleo Thomas, John Beasley, Barbara Tarbuck, Kevin Durand, a další …

Hudba: Graeme Revell
Produkce: Ashok Amritraj
Kamera: Glen MacPherson
Kostýmy: Gersha Phillips
Délka: 86 minut