Blesk – Hudson Hawk

V úterý 21. června 2009 by za 49,- Kč deník Blesk měl rozhojnit dostupnou filmografii Bruce Willise parodií Hudson Hawk. S krvelačným foxteriérem v patách a krásnou dívkou po boku za tajemstvím výroby zlata.

Americká dobrodružná komedie o sympatickém darebovi, krásné jeptišce, zlých mafiánech a přístroji na výrobu zlata. V jeho prologu se ocitnete v Itálii roku 1481, kdy jakýsi Leonardo z městečka Vinci přijde zcela náhodou na to, jak z olova vyrábět zlato.

Andie MacDowell + Bruce Willis

K čemu skateboard?

Bruce Willis má v zádech OPRAVDU Davida Carusa!

O pět set let později je z proslulého vězení Sing Singu propuštěn geniální zloděj Eddie Hawkins, přezdívaný Hudson Hawk. Ačkoli si slibuje, že už se polepší a bude se život poctivě, není mu přáno. Všichni kolem něj, muži zákona i muži mimo zákon po něm chtějí, aby pro ně něco uloupil.

A jsme tu...

Andie MacDowell + Bruce Willis

Bruce Willis

Nejprve je přinucen ukrást z newyorské aukční síně cennou jezdeckou sošku od Leonarda da Vinciho. Spolu se svým stálým partnerem Tommym sošku odevzdají mafii. Později se ukáže, že celá akce byla jenom zkouška.

James Coburn, Sandra Bernhard, Richard E. Grant

Danny Aiello + Bruce Willis

Letíme?!

Hudson Hawk je unesen agenty CIA do Říma, kde má pro ně a mafiánskou bandu, vedenou povedenou dvojicí Darwinem a Minervou Mayflowerovými, zcizit další vzácná umělecká díla mistra Leonarda da Vinci. Ne však proto, že by se jeho „zaměstnavatelé“ zajímali o umění. Vzácné artefakty totiž ukrývají alchymistické tajemství výroby zlata z olova.

Hudson Hawk ve spolupráci s půvabnou agentkou Vatikánu dr. Annou Baragliovou prohlédne ďábelský plán Mayflowerových na ovládnutí světa, ale zdaleka ještě nemají vyhráno…

Ve své podstatě taková milá pitominka, dobře známá z televize, ale jak lze najít v komentářích – kde jinde by člověk viděl vysílačku v krucifixu, sluhu s mačetami v rukávu nebo vražedného foxteriéra s úchylkou na tenisové míčky? Potěší i role jednoho ze sedmi nebo CSI Horatia.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 1991

Délka: 96 minut

Původní název: Hudson Hawk

Světová premiéra: 24. května 1991 – USA

Premiéra v kinech ČR: 8. listopadu 1991

Režie: Michael Lehmann

Scénář: Bruce Willis, Robert Kraft, Steven E. de Souza, Daniel Waters

Produkce: Michael Dryhurst, Robert Kraft, Joel Silver, Suzanne Todd, David Willis

Hudba: Johnny Barker, Benito Benitez, Deanna Brown, Deidra Brown, Robert Kraft, Michael Kamen

Kamera: Dante Spinotti

Společnost: TriStar Pictures / Silver Pictures / Ace Bone

Natáčeno: USA / Itálie / Maďarsko / Velká Británie / Vatikán

Hrají: Bruce Willis (Eddie Hawkins/Hudson Hawk), Danny Aiello (Tommy Five-Tone), Andie MacDowell (Anna Baragliová), James Coburn (George Kaplan), Richard E. Grant (Darwin Mayflower), Sandra Bernhard (Minerva Mayflowerová), Donald Burton (Alfred), Don Harvey (Snickers), David Caruso (Kit Kat), Andrew Bryniarski (Butterfinger), Lorraine Toussaint (Almond Joy), Burtt Harris (Gates), Frank Stallone (Cesar Mario), Carmine Zozzora (Antony Mario), Stefano Molinari (Leonardo Da Vinci), Enrico Lo Verso (Apprentice), Giselda Volodi (Mona Lisa), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky vypínatelné u českého zvuku, česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonus: žádný, původně Upoutávka, Vystřižené scény, Film o filmu