Codi – Erwin Rommel – 1. díl: Bojovník

Vydavatelství Codi opět odtajnilo něco málo ze svých vydavatelských úmyslů a tak můžeme očekávat ve čtvrtek 6. srpna 2009 pokračování edice Druhá světová válka s číslem 23. Na řadě je Erwin Rommel – bojovník (1. díl).

Erwin Rommel, německý polní maršál, pravděpodobně nejznámější německý velitel z období druhé světové války, oblíbený ve své vlasti a uznávaný i svými nepřáteli. Vážil si ho jeho největší oponent, polní maršál Sir Bertram Montgomery, uznával jej britský ministerský předseda Sir Winston S. Churchill.

Jaký byl ve skutečnosti, jaký byl jeho vztah k nacismu a k Hitlerovi, jak se choval ke svým podřízeným, na to odpovídá třídílný dokument "Skutečný Rommel" jenž nám oblíbeného hrdinu německých i spojeneckých filmových týdeníků zvaného "Pouštní liška" představuje z mnoha výpovědí jeho spolubojovníků, podřízených, rodiny i přátel.

První díl Vás seznámí s počátkem velké kariéry tohoto velitele za první světové války a v meziválečném období, kdy se z Rommela stal upřímný obdivovatel Vůdce Adolfa Hitlera a přesvědčený národní socialista.

Vrcholem Rommelovy kariéry a současně začátkem jeho pádu se stává pověření velení nad nově vytvořeným Afrikakorpsem, který má zamezit porážce Osy na africkém kontinentu, porazit zde spojenecké expediční síly a současně otevřít z jihozápadu cestu k arabským ropným polím.

Z počátku vše probíhá pro Německo a Itálii dobře, spojenecké síly přes počáteční úspěchy proti slabě vycvičeným a demoralizovaným italským jednotkám musí před Afrikakorpsem ustupovat.

Afrikakorps zahání Brity do defenzívy a Rommelovi vojáci obléhají Tobruk, významný přístav v Libyi a dobře bráněnou pevnost.

Žánr: Dokument / Válečný

Údaje o DVD neznámé:

 

Zvuk: 

Titulky: 

Obraz: 

Bonus: