Film X – listopad 2007 – Ali G Indahouse

Ali G měl být zkázou britské vlády – místo toho je díky němu mnohem populárnější. Obklopen věrnými přáteli se pak sám stává největším ze všech hrdinů, jedinečným a samozřejmě naprosto neodolatelným. Slogan tohoto filmu zní: Pojď na párty! Cena 99,–.

Obklopen svými věrnými se ALI G se svou přítelkyní Julií náhle stává největším ze všech hrdinů – nepřemožitelným, nenasytným a samozřejmě neodolatelným pro všechny dívky! ALI G – kontroverzní a podařený filmový hit číslo 1 s originální superstar britské komedie ze Staines! Tak, jak jste ho nikdy před tím neviděli.

Hlavním protagonistou filmu je britský komik Sacha Baron Cohen. Cohen exceloval i ve svém druhém filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu v roli nepravého, neotesaného kazašského novináře Borata Sagdijeva, který v USA natáčí film o Američanech. Byl za ni oceněn Zlatým glóbem a film byl za scénář nominován i na Oscara. Ve světě vydělal přes 250 milionů dolarů. Snímek rozlítil kazašské představitele, považující Boratovu mystifikaci za hanlivou. Kritice neušel ani v USA, kde se řada činitelů i obyčejných lidí nechala tvůrci nachytat a poté je žalovala. Kromě Kazachů a Američanů nešetřil komik ani Romy či Židy.

Ali G byl původně stvořen Harrym Thompsonem společně s Baronem-Cohenem pro The 11 O‘Clock Show, které po experimentální Comedy Nation zdědilo největší talenty. Je to také převlek, v němž Sacha Baron-Cohen přicházel k nic netušícím lidem, předstíral seriózní rozhovor pro smyšlený televizní pořad. Ali G se tak stal okamžitým hitem, kulturním fenoménem, a navíc generační záležitostí.

Žánr: komedie
Rok vzniku: 2002
Země původu: Anglie, Francie, Německo

Režie: Mark Mylod
Scénář: Sacha Baron Cohen, Dan Mazer
Hrají: Sacha Baron Cohen, Michael Gambon, Charles Dance, Kellie Bright, Martin Freeman, Rhona Mitra, Emilio Rivera, Anna Keaveney, Jon Snow, Olegar Fedoro, Colin Stinton , Gary Baxley

Zvuk:Audio Dolby Digital 5.1: česky, anglicky, anglicky
Titulky: české
Interaktivní menu; Přímá volba scén

Příbuzné texty:

• Co právě vychází – listopad 2007