DVD edice magazín – Putování tučňáků

Tučňáci jsou velice zajímaví tvorové. Pro běžné Čechy také dost exotičtí, protože mimo ZOO se s nimi nemají možnost běžně setkat. Což je škoda. Představa, že by se v parku kromě veverek proháněli i tučňáci je zajímavá. Kromě toho Češi mají raději čuňáky, obliba vepřového má u nás zkrátka tradici. Naopak eskymáci čuňáky vůbec neznají a jistě by je zaujal film Putování čuňáků, kdyby ho někdo natočil. Až na to, že jejich jediná pouť je z velkochovu do masokombinátu, a to by byl poněkud smutný film… Cena 99,- Kč.

Každý rok opouští tisíce tučňáků císařských jistotu hlubokého oceánu a putují stovky kilometrů přes zrádný a odpudivý ledovec, aby se mohli rozmnožovat. Hrdinsky odolávají teplotám hluboko pod bodem mrazu a nečekaným nebezpečným dobrodružstvím. Film o jejich putování očima Luca Jacquetsa je plný humoru, plný odvahy malých tvorů vzdorovat drsné přírodě, plný záhad a tajemství… Příběh tučňáka je výpravný film o jejich hrdinské námaze pro přežití. Na nemilosrdných místech, kam se jiní tvorové z planety neodváží, začíná jejich romantické dvoření, které se pravidelně opakuje každou zimu několik tisíc let.

Žánr: dokument, rodinný, dobrodružný
Originální název: Marche de l’empereur
Země původu: Francie
Rok vzniku 2005
Délka: 85 minut
Režie: Luc Jacquet
Hrají: Jules Sitruk 

 
Menu DVD 
Údaje o DVD: 
Výběr kapitol 
Zvuk: Dolby Digital 5.1 francouzsky, česky, maďarsky
Titulky: česky, maďarsky 
Nastavení zvuku a titulků 
Obraz: barevný PAL DVD9 16:9
Bonus: nepřeskočitelné trailery před menu (Miliony, Magická hlubina 2, RRRrrrr!!!!), Film o filmu, Interview, Trailer, Fotogalerie
Bonusy