Vapet dětem – Nekonečný příběh 3

A máme tu další pokračování na přeskáčku. Dávno, předávno vyšel první (a nejlepší), kterého jsme se dočkali i v dalším vydání. V sobotu 22. srpna 2009 pak Vapet v edici Dětem vydá rovnou Nekonečný příběh 3 za 48,- Kč. Bastian (?Bastien) tentokrát nebojuje s pohádkovými bytostmi, ale se skupinou chuligánů z jeho nové školy, kteří si říkají Zlouni (Syčáci, Nasties).

Hrdinou je opět Bastien Baltazar Bux, ale už to není malý chlapec. Vyrostl a chodí na střední školu. Jeho otec se znovu oženil, vzal si sympatickou Jane, která má dceru stejně starou jako je Bastien.

 

Chlapec se tak musí vyrovnávat nejen s novým prostředím, ale také nepřátelským postojem nevlastní sestry, která se nechce citově vázat a jeho snům o Fantazii se jen posmívá. Dalším problémem Bastienova nového života je parta starších spolužáků, kteří šikanují ostatní. Obzvláště spadeno mají na něj. Schová se před nimi do knihovny, kde objeví pana Koriandra (Koreandra)  i s jeho Nekonečným příběhem, a ze strachu před pronásledovateli unikne do Fantazie.

 

Parta však knihu objeví a pochopí, že mohou ovlivňovat dění, jehož součástí se stali a rozhodnou se Bastienovi pořádně zatopit. Začínají zlomyslně vnášet zmatek do říše Fantazie i do našeho skutečného světa. Aby zabránil dalšímu ničení Fantazie, dostane Bastien od vládkyně – pohádkové císařovny – za úkol vrátit se do světa lidí a sebrat jim knihu.

 

Při přechodu mezi světy se mu však připlete do cesty kamenožrout Junior a tak se ve světě lidí ocitne nejen on a Bastien, ale také Falco, manželský pár skřítků a Kořenáček. Bastien musí nejprve dopravit všechny bytosti zpět domů a teprve potom může začít napravovat škody.

 

Nesnadný úkol stíží Bastienovi i nevlastní sestra Nicole, která mu sebere kouzelný Orin. Zdá se, že je ohrožena nejen říše Fantazie, protože Orinu se zmocní parta a ve všech lidech se začne probouzet zlo. Bastien a Nicole, která konečně pochopila svůj omyl, musí napnout všechny síly, aby nad zlem zvítězili.

 

Některá pokračování by opravdu vzniknout nemusela, Nicota zvítězila, takže citujme:

Z úcty především k prvnímu dílu této série by měl být Nekonečný příběh 3 vymazán z povrchu zemského. Jestli se vám líbil původní německý film z roku 1984, nikdy se nedívejte na tohle. A jestli máte rádi knížku, tak už vůbec ne. Tohle je příšerná slátanina.

Žánr: Pohádka / Dobrodružný / Rodinný

Země původu: USA / Německo

Rok vzniku: 1994

Délka: 92 minut

Původní název: The NeverEnding Story III

Světová premiéra: 27. října 1997 – Německo

Premiéra v kinech ČR: 9. února 1995

Režie: Peter MacDonald

Scénář: Michael Ende, Karin Howard, Jeff Lieberman

Produkce: Heinz Bibo, Dieter Geissler, Tim Hampton, Klaus Kaehler, Harry Nap, Harold Tichenor

Hudba: Péter Wolf

Kamera: Robin Vidgeon

Společnost: Cinevox Filmproduktion GmbH / Dieter Geissler Filmproduktion / Warner Bros. Pictures

Natáčeno: Berlín, Německo / Mount Rushmore National Memorial – Highway 244, Keystone, South Dakota, USA / Studio Babelsberg, Potsdam, Brandenburg, Německo / Vancouver, British Columbia, Kanada / Yukon, Kanada

Hrají: Jason James Richter (Bastian Bux), Melody Kay (Nicole, Bastianova nevlastní sestra), Jack Black (Slip, vůdce gangu Nasties), Carole Finn (Opice z Nasties), Ryan Bollman (Pes z Nasties), Freddie Jones (pan Koreander, knihovník), Julie Cox (císařovna), Moya Brady (Urgl, gnómka), Tony Robinson (Engywook, gnóm), Thomas Petruo (Velká hlava), Tracey Ellis (Jane Buxová, Bastianova macecha), Kevin McNulty (Barney Bux, Bastianův otec), Nicole Parker (Coil z Nasties), Adrien Dorval (Rage z Nasties), Kaefan Shaw (skřítek), Gordon Robinson (Falkor), a další

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, slovensky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: ? žádný