Blesk – Arabela 4. DVD

Ve čtvrtek 20. srpna 2009 je řada na 4. DVD seriálu Arabela v edici časopisu Blesk za cenu 49,- Kč. Disk obsahuje pouze dva díly 10 a 11, je ale doplněn bonusovým materiálem.

DVD obsahuje 2 díly seriálu:

10. díl: Rumburakova velká šance (28:52) 

Zatímco Honzík, Mařenka a Petr dál putují říší pohádek, v říši lidí si Rumburak chystá plán na získání čarovného prstenu. Podařilo se mu totiž zjistit, kdo jej ukrývá…

11. díl: Příliš mnoho generálů (28:31)

Petrovi se podaří spojit se s Arabelou a vysvětlit jí, co se v říši pohádek stalo. Princezna získá kouzelný prsten a pomůže svým blízkím, brzy ji ale o prsten lstí připraví čarodějnice a Rumburak. Chtějí se znovu pokusit odstranit Arabelu i jejího otce krále Hyacinta.

 

Žánr: český, pohádka, rodinný

Země původu: Československo, r.1979

Režie: Václav Vorlíček

Námět: Miloš Macourek

Scénář: Miloš Macourek, Václav Vorlíček

Kamera: Emil Sirotek

Hudba: Luboš Fišer

Hrají: Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jana Nagyová, Dagmar Patrasová, Jiří Lábus, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Ondřej Kepka, Jiří Hrzán, František Filipovský, Iva Janžurová, Jana Andrešíková, Ivana Andrlová, Karel Augusta

Údaje o DVD

Zvuk: DD 2.0 česky

Titulky:české pro neslyšící

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Délka: 58 minut

Bonusy: Pokračování příště (dokument o seriálu s rozhovory herců a tvůrců, 38:01), Osudy hvězd: Ondřej Kepka (Honzík z Arabely, 18:42), DVD obsahuje audiopopis pro těžce zrakově postižené (komentář čte Zdeněk Junák)