DVD HIT – Pět zbraní

Kung-fu legenda pokračuje… Už s číslem 6 by kultovní akční sérii v pondělí 24. srpna 2009 v edici DVD HIT mělo obohatit Pět zbraní za 49,- Kč.

Umírající učitel kung-fu pověří Yanga, svého posledního oddaného žáka, aby prověřil loajalitu pěti jeho bývalých studentů. Každého z nich naučil jedné ze speciálních smrtících taktik kung-fu: Stonožku, Hada, Škorpióna, Ještěrku a Žábu. Mistr má obavy z jejich možného zneužití. Nezná ani totožnost svých žáků, protože během učení všichni musí nosit masky pro utajení identity.

Tento poslední student, který zná od každého tohoto bojového stylu něco, podezřívá některé z žáků, že se přidali na stranu zla. Musí se spojit ještě s jedním z výborných studentů, aby ty zlé zničili. Ale kterému může věřit natolik, aby se s ním mohl spojit?

Žánr: Akční / Dobrodružný

Země původu: Hong Kong

Rok vzniku: 1978

Délka: 97 minut

Původní název: Wu du / Five Deadly Venoms / Five Venoms / Pick Your Poison

Světová premiéra: 12. srpna 1978 – Hong Kong

Režie: Cheh Chang

Scénář: Cheh Chang, Kuang Ni

Produkce: Mona Fong Run Run Shaw

Hudba: Yung-Yu Chen

Kamera: Kung Mo To, Hui-chi Tsao

Společnost: Shaw Brothers

Hrají: Sheng Chiang (Yang Tieh), Philip Kwok (He Yuan-xin/Ještěrka), Feng Lu (Zhang Yiao-tian/Stonožka), Pai Wei (Qi Dong/Had), Chien Sun (Ma Chow/Škorpion), Meng Lo (Liang Shen/Ropucha), Lung Wei Wang (soudce), Feng Ku (Yuen), Shu Pei Sun, Liu Huang Shih, Lao Shen, Lin Hui Huang, Ching-Ho Wong, Wan Han Cheng, a další

Údaje o DVD:

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 čínsky, 5.1 česky, maďarsky

Titulky: česky, maďarsky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9

Bonus: trailery